Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

Zoan Zaev

Parandalohet atentati ndaj Zoran Zaev, si Amerika dhe Greqia e mbrojtën kryeministrin

Është parandaluar disa vite më para ekzekutimi i presidentit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Sipas “Vradini" Zeav u tentua ti bëhej atentat në vitin...

Në krah me Ramën dhe Zaev, Vuçiç publikon foton: Në pritje të forumit nën hijen e Ballkanit të Hapur

Presienti Aleksandër Vuçiç pak më parë ka postuar një foto në Instagram, ku shihet krah kryeministri Edi Rama dhe kryeministrit të Maqedonisë së Veriut,...

Maqedonia penalizohet nga Bullgaria për në BE, Zaev: Shqipëria të gjykohet veçmas, mos të mbetet peng prej nesh

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoan Zaev në një intervistë për “deutche welle” ka folur për integrimin e vendit në Bashkimin Evropian, çështje që...

“Mini-Schengen”, Rama zhvillon takim me Vuçiçin dhe Zaev, çfarë u diskutua

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoan Zaev. Bëhet...

Zgjedhje të parakohshme në 12 prill, Vasili: Bravo Zaev, leksion demokracie nga Maqedonia

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili vlerëson kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev duke thënë se “vuri atdheun mbi gjithçka” pasi shpalli zgjedhje të...

Lajmet e fundit