Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

zjarrvenie

Flakët përfshijnë sipërfaqe të mëdha në Nikël, rrezikohen disa banesa

Një tjetër vatër zjarri ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në Nikël të Krujës. Flakët kanë përfshirë sipërfaqe të mëdha pyjesh dhe shkurre në lagjen “Zezë”...

Njëri hodhi cigaren dhe tjetri ndezi zjarrin, procedohen për zjarrvënie të qëllimshme 2 persona në Berat

2 persona janë proceduar penalisht nga policia në Berat, pasi akuzohen për zjarrvënie të qëllimshme. Shtetasi me iniciale B. Sh., banues në Berat, në lagjen...

Policia me “dorë të hekurt” ndaj zjarrvënësve, dy në pranga, dy të tjerë në kërkim, 1 procedohet në gjendje të lirë (EMRAT)

Policia ka bërë të mundur sot arrestimin e 2 personave, të cilët akuzohen për zjarrvënie të qëllimshme, ka shpallur në kërkim dy të tjerë,...

Dy të arrestuar për zjarrvënie në Sarandë e Vlorë, dogjën shkurre dhe ullishte

Dy persona të tjerë kanë rënë në prangat e policisë në Sarandë dhe Vlorë, për zjarrvënie të qëllimshme. Policia bën me dije se në fshatin...

I vuri zjarrin malit të Gjallicës, arrestohet Ekrem Onuzini, mbante kallashnikov në shtëpi

Ekrem Onuzini është arrestuar nga Policia e Kukësit, pasi dyshohet se i ka vënë zjarrin një pjese toke në malin e Gjallicës. Në momentin e...

EMRAT/Dogjën mbi 4 hektarë pyll në Gjorgos dhe Kreshpan, arrestohen dy zjarrvënësit në Fier

Arben Muskaj dhe Zarif Muskaj janë vënë në pranga nga policia e Fierit, pasi akuzohen për zjarrvënie të qëllimshme. Të dy këta shtetas në bashkëpunim...

I vuri zjarrin një sipërfaqe toke, arrestohet 49-vjeçari që dogji bimësinë në Durrës (EMRI)

Një 49-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet për zjarrvënie të qëllimshme. Artur Beqiri, banues në Durrës, ditën e djeshme në lagjen nr.15...

Deklarata ‘BOMBË’: Zjarret në Shqipëri po i ndezin duar politike dhe elementë anti-qeveritarë

“Zjarret në Shqipëri po vihen nga dy duar, ordinere dhe politike”, kështu shprehet Nikoll Lesi në një editorial të publikuar në gazetën e tij...

EMRAT: Tre të arrestuar për zjarrvënie të qëllimshme në Gjirokastër, në Lezhë kapet 73-vjeçari duke i vënë zjarrin kodrës

Tre persona janë proceduar nga policia e Gjirokastrës për zjarrvënie të qëllimshme. Vangjel Baruha, Mihal Binjaku dhe Pëllumb Çani janë ndaluar në Mashkullorë, Dropull dhe...

Rrezikohet fshati në Sarandë, policia rrethon piromanin që ndezi 15 vatra zjarri

Fshati Kalasë në Sarandë është i rrethuar nga flakët, ndërsa policia mësohet se ka identifikuar autorin e zjarrvënieve të qëllimshme. Tre...

Lajmet e fundit