Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
0.5kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
16 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

zjarret

Lufta për të shpëtuar pyjet është lufta për të shpëtuar të ardhmen tonë

Shkruan kreu i PAA, Agron Duka Mbrojtja e pyjeve është mbrojtja e jetës. Të angazhohemi të gjithë për ta ndalur këtë katastrofë. Falenderoj banorët e këtyre...

Pamje apokaliptike në Greqi, makina detyrohet të kalojë mes flakëve (VIDEO)

Greqia po përjeton tmerrin. Momente të frikshme të filmuara nga brenda një makinë janë këto që do të shihni, të publikuara nga mediat greke....

Safet Gjici mohon ndihmën e Kosovës: Kur erdhi FSK-ja, ne e kishim fikur zjarrin

Dje, sapo presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani miratoi vendimin e parlamentit, për të sjellë ndihma në Shqipëri, makina, mjete dhe mbi 30 forca zjarrfikëse...

Situata nga zjarret, reagon ambasadori Soreca: Mirënjohje për ekipet që po “luftojnë” me flakët, solidariteti nuk mungon

Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca ka reaguar për situatën e zjarreve në Shqipëri, duke falenderuar ekipet që po luftojnë për shuarjen...

Yuri Kim zbulon detaje nga takimi me Peleshin dhe Haki Çakon: Jemi këtu për t’ju ndihmuar në rast nevoje

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim është takuar sot në Vlorë me ekipin e dërguar nga SHBA për t'u ardhur në ndihmë Emergjencave Civile...

Situata është serioze nga veriu në jug, ka vatra zjarri në të gjithë territorin, aktive edhe mbi tunelin e Kalimashit

Ministria e Mbrojtjes ka përditësuar të dhënat për situatën e zjarreve të rëna në vendin tonë. Bëhet me dije se në të gjithë territorin e...

“Ne shuaj, ata ndiz”, Peleshi në Kukës: Ne po bëjmë maksimumin, por kundër shtetit po punon një dorë kriminale

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ditën e sotme ka shkuar në Thirrë të Kukësit ku po inspekton nga afër gjendjen me tunelin e Kalimashit,...

“Zjarret në vend një fatkeqësi që duhet ta paguajmë”, Dom Gjergj Meta: Përgjegjës janë autoritetet, tani nuk mund të fshihen pas ngrohjes globale

Ipeshkvi i Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ka reaguar së fundmi mbi situatën e zjarreve që kanë pushtuar vendin prej ditësh. Ai thotë se kjo që...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis kërkon falje: Bëmë sa mundëm, por në shumë raste nuk ishte mjaftueshëm

Teksa beteja me zjarret vazhdon, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis me një mesazh televiziv drejtuar qytetarëve ka kërkuar falje për dëshimin në menaxhimin e zjarreve...

Rama poston videon nga Shijaku i “Rilindur”, komentuesit i kërkojnë të falenderojë Kosovën për ndihmën ndaj zjarreve

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale një video të lagjes së re që po ndërtohet në Shijak, pas shkatërrimit nga tërmeti i...

Lajmet e fundit