Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

zjarret

Flakët përhapen dhe rrezikojnë fshatin turistik Katund i Vjetër; në Fushë-Krujë digjen 10 dynym tokë, përfshirë ullishte

Zjarri i cili ka rënë prej gati një jave në Patalej të Njësisë Administrative të Kolshit vijon që të jetë aktiv. Flakët po favorizohen...

Shënohet viktima e 6 nga zjarret në Itali, vendi në alarm

Zjarret që kanë përfshirë prej ditësh fqinjët e Italisë, kryesisht zonën e jugut, kanë shkaktuar jo vetëm dëme të mëdha materiale, po u kanë...

Situatë e rëndë nga zjarret, flakët po shkojnë me shpejtësi drejt banesave

Vatrat e zjarrit vijojnë të jenë aktive në vendin tonë, disa janë shuar gjatë natës, të tjera janë ndezur kryesisht nga dora e njeriut. Ministria...

Ministria e Mbrojtjes jep informacion: 15 vatra zjarresh në vend, me rrezik në Lezhë, Thirrë dhe Majën e Rrunës

Rreth 15 vatra zjarri janë ndezur apo riaktivizuar gjatë ditës së sotme në vendin tonë, për shumë prej të cilave, Ministia e Mbrojtjes thotë...

Peleshi bën bilancin e situatës me zjarret në vend: Fituam betejën në Karaburun dhe Dukat, po punojmë për shuarjen përfundimtare të disa vatrave të...

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë një bilanc të situatës me zjarret në vend, ku pas 17 ditësh në luftë fatmirësisht kanë mbetur...

Peleshi nga Vlora “ia lë topin” Dritan Lelit: Ua fikëm zjarret, tani hajdeni këtu rrini e ruani 24 orë, se është përgjegjësia juaj, jo...

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi në një prononcim për mediat ka treguar se aktualisht Parku i Llogarasë është shpëtuar nga flakët dhe se nuk...

Lajm i mirë: Po shkon drejt shuarjes zjarri në Karaburun dhe Dukat (VIDEO)

Vatrat e zjarrit në Karaburun dhe Dukat të Vlorës janë duke u shuajtur pas një pune intensive dhe vetëmohuese prej më shumë se dy...

Banka Botërore: Shqipëria ka mangësi të theksuara për mbrojtjen nga zjarret

Në maj të këtij viti, Banka Botërore publikoi një raport diagnostikues për gatishmërinë e strukturës së Emergjencës për Mbrojtjen Civile në Shqipëri. Raporti diagnostikues konfirmoi...

I vuri zjarrin Malit të Tomorrit, shpallet në kërkim 44-vjeçari, arrestohen dy të tjerë

Një person është vënë në pranga dhe një është shpallur në kërkim për zjarrvënie të qëllimshme në Berat. Policia bën me dije se specialistët për...

Shërbimet zjarrfikëse vazhdojnë operacionin për shuarjen e zjarreve, ja cilat janë vatrat më me rrezik në Kukës

Prej ditëh situata e zjarreve në vendin tonë vijon të jetë problematike. Forcat Operacionale të Kukësit në bashkëpunim me shërbimet zjarrfikëse, punonjës të shërbimit...

Lajmet e fundit