Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

zjarret

Zjarret ne çerdhe, DETAJE nga hetimi: Dyshohet se janë të qëllimshëm

Zjarret në çerdhe kanë qenë të qëllimshme. Ky është konkluzioni pas kryerjes së verifikimve. Ekspertët e zjarrfiksjes kanë konstatuar tubin...

Zjarret ishin të qëllimshme, reagon qeveria greke

Zëdhendësi i qeverisë greke, Dhimitris Tzanakapoulos në një deklatarë për mediat greke ka deklaruar se kryeministri i vendit Alexis Tsipras ka urdhëruar një hetim...

Helikopteri që fikte zjarret gjatë verës, 2,500 euro/ora. Mund të ishte blerë një i ri

Helikopteri i një kompanie private që u përshtat për të fikur zjarret gjatë stinës së verës është paguar nga shteti me 2500 euro/ora. ...

Zjarrfikësit në mjerim: Lufta me flakët me lopatë e fshesa. Pas shkrumbimit çelen tenderat

“Fiks Fare” denoncoi situatën katastrofike në të cilën ndodhet Shërbimi i Zjarrfikësve në vend. Në njërën dorë kazmën dhe në tjetrën...

10 vatra zjarri në 24 orë, 100 zjarrfikës, 90 ushtarakë e forca të FNSH në terren lufojnë flakët

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 10 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për...

Lajmet e fundit