Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

TAG

zjarret

PD i kthehet Ramës për zjarret: Propagandë e neveritshme! Ligji të veprojë ndaj zjarrvënësve dhe atyre që kanë shpërdoruar detyrën

Partia Demokratike nëpërmjet deputetit Tomor Alizoti, reagon për ceremoninë e mbajtur sot në Farkë, ku i pranishëm ishte dhe Rama, me zjarrfikëse dhe punonjës...

Rama falenderoi zjarrfikësit, akademiku ka disa pyetje: A kemi rojtarë pyjesh? Sa është dëmi total financiar?

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme i ka shprehur mirënjohje të thellë zjarrfikësve, ushtarëve dhe të gjitha trupave që u angazhuan në betejën me...

Rreziku nga zjarret nuk ka ikur, erërat e forta riaktivizojnë vatrën në Malin e Thatë

Erërat e forta kanë riaktivizuar vatrën e zjarrit në Malin e Thatë në Pogradec. Edhe pse gjatë gjithë ditës forcat zjarrfikëse kanë punuar për të...

Zjarret në vend, Ministria e Mbrojtjes bën bilancin: 11 vatra aktive, situata më problematike në Majën e Rrunës

Ministria e Mbrojtjes vijon të jape informacione rreth situatës së zjarreve në vendin tonë. Sipas Ministrisë, situata paraqitet problematike në Majën e Rrunës në Kukës,...

Situata e zjarreve në vendin tonë: Në Himarë vijojnë të digjen pemë dhe shkurre, në Mirditë vijojnë punën 2 helikopterë për shuarjen e flakëve

Ministria e Mbrojtjes ka informuar mbi situatën e zjarreve në vendin tonë, ku bën me dije se problematike vijon të mbetet vatra e zjarrit...

Situatë alarmante në Elbasan, Ministria e Mbrojtjes: Po digjet pylli i mbrojtur nga UNESCO, flakët janë të mëdha, e kemi të pamundur t’i shuajmë

Elbasani po përballet mbrëmjen e sotme me një situatë alarmante të shkaktuar nga një zjarr, i cili ka rënë në një sipërfaqe të madhe...

“Angazhimi i strukturave vuri zjarrin në kontroll”, Peleshi: Operacionet vijojnë me intensitet

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka dhënë informacione sa i takon situatës së zjarreve në disa zona të vendit. Falë angazhimit të strukturave të...

Zjarret në Shqipëri, Ministria e Mbrojtjes: Rrezikohet kurora e Pukës dhe rrënojat e Kishës së Shatit

Ministrja e Mbrojtjes ka dhënë informacion shtesë mbi situatën e zjarreve në Shqipëri. Po punohet në 10 vatra zjarri për t’i shuar, teksa një...

Zjarri në Majën e Rrunës, Mbrojtja Civile: Situatë problematike, vazhdojnë të digjen trungje

Komisioni i Mbrojtjes Civile në Preferkturën e Kukësit ka dhënë informacion për situatën e zjarrit. Në njoftimin e lëshuar për mediat, bëhet me dije...

Mbrojtja jep informacion për zjarret: Në Fushë-Arrëz po përparon me shpejtësi pavarësisht punës së bërë, helikopterët holandezë janë në ajër

Ministria e Mbrotjes jep detaje dhe informacione lidhur me situatën e zjarreve në vendin tonë. Sakaq zjarri në Malin e Tërbunit, bashkia Pukë është...

Lajmet e fundit