Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

zjarret ne vend

Emergjenca e zjarreve, Greqia dërgon 2 avionë të tjerë shtesë

Situata e zjarreve në vendin tonë është duke dalë jashtë kontrollit, kjo dhe për shkak të kapaciteteve të vogla që kanë emergjencat civile shqiptare....

Alarm në Ulëz, 10 shtëpi rrezikohen nga flakët masive

Një riaktivizim i një vatre zjarri në Njësinë Adminstrative Ulëz të Bashkisë Mat, është duke rrezikuar disa banesa në fshatin Trodhen. Alarmi e...

Zjarr i madh në Shëngjin, alarmohen turistët

Vetëm pak minuta më parë në Shëngjin të Lezhës raportohet të ketë rënë një zjarr masiv në pyje shumë afër zonës turistike të Shëngjinit....

Shpërthen vatra e fuqishme e zjarrit në malin e Derjes, plagoset efektivi i Forcave të Armatosura

Një vatër e madhe zjarri është riaktivizuar në malin e Derjes në Tiranë dhe për të vënë nën kontroll flakët në ndihmë të zjarrfikësve...

Situata e flakëve në vend, Rama alarmohet: A u harrua “zjarri” tjetër, lista me 124 emrat?

Kjo është një luftë që duhet fituar medoemos, për të shpëtuar Shqipërinë!

Zjarret në vend, në 24 orë digjen rreth 35 hektarë tokë

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 16 vatra zjarri në Shkodër, Vlorë, Elbasan, Tiranë, dhe Gjirokastër, Lezhë, Kukës dhe...

Zjarret në Jug, banorët e zonës luftojnë gjithë ditën me mjete rrethanore kundër flakëve

Në këto ditë të nxehta korriku, përveç emergjencës që është shfaqur në disa qytete për sa i përket furnizimit me ujë të pijshëm, një...

Lajmet e fundit