Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

zjarre

Administrata e Zonave të Mbrojtura jep ALARMIN: Zjarri në Dukat po i afrohet banesave (FOTO-VIDEO)

Administrata Rajonale e Zonave të Mbrojtura në Vlorë, njofton publikun se zjarri në në Karaburun po rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të...

Katastrofa e zjarreve masive, shkon në 6 numri i viktimave në Turqi, vendi në “luftë” me flakët

Rritet bilanci i viktimave si pasojë e zjarreve masive në Turqi. Ekipet e shpëtimit kanë gjetur trupat e dy personave të pajetë gjatë operacioneve...

Shpërthejnë zjarre masive në Greqi, digjen disa shtëpi dhe evakuohen banorët e fshatrave të rrezikuara nga flakët (FOTO)

Disa qytete në Greqi janë përfshirë nga zjarre këto ditë, duke shkaktuar dëme të mëdha. Zjarri masiv ka rënë në rajonin e Patra-s, duke rrezikuar...

Dita e pesëtë e zjarreve / Shkrumbohen 23 hektarë pyje në malin e Tomorrit, banorët tentojnë ta shuajnë vetë

Prej pesë ditësh vatra e zjarrit në malin e Tomorrit vijon të jetë aktive. Si pasojë e flakëve, të cilat janë favorizuar edhe nga...

Haki Çako bën deklaratën ‘bombë’: Në zonat ku po vihen zjarret duan të ndërtojnë resorte

Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako, ka thënë se zjarret e mëdha që po kaplojnë vendin janë të qëllimshme dhe se në zonat ku...

Dorëzohet presidenti i Brazilit, ndërhyn ushtria në Pyllin e Amazonës

Miliarda njerëz po ndjekin me shqetësim situatën në vend.

Frika nga zjarret, presidenti META mesazh institucioneve përgjegjëse: Të neutralizohen vatrat e zjarrit, qëndroni pranë qytetarëve (E PLOTË)

Presidenti i venditi Ilir Meta bëri thirrje organeve përgjegjëse për përballimin e situatës së shpërthimit të flakëve në qarqet Gjirokastër dhe Lezhë. ...

Njerëzimi po ‘varros’ planetin Tokë! Këngëtarja e njohur shqiptare jep mesazhin emocionues: I kërkoj falje djalit tim dhe brezave të ardhshëm për INJORANCËN (FOTO)

Artistja e njohur shqiptare Vesa Luma reagoi e dëshpëruar pas lajmit se zjarret masive po shkatërrojnë Pyllin e Amazonës në Brazil. ...

Zjarre në Gjirokastër, digjen kullota dhe rrezikohen banesa

Zjarret janë shfaqur sërish ditën e sotme në qarkun e Gjirokastrës.  Temperaturat e larta të ditëve të fundit shkaktuan ndezjen e...

Lajmet e fundit