Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

zjarre

Deputeti shqiptar ikën me pushime në Greqi, poston videon i tronditur nga zjarret që kanë rrethuar vendin

Deputeti Arlind Çaçani është duke kaluar pushimet në Greqi. Ai ka postuar një video, ku pas tij shihet zjarri dhe shtëllungat e tymit që...

Situatë e rëndë në Gumenicë të Vlorës, digjen 2 stane dhe hapësirë toke

Aktualisht në Gumenicë të Vlorës janë aktive 12 vatra zjarri. Një situatë tepër serioze, ndërkohë që dy helikopterë vijojnë punën për fikjen e flakëve....

Ministri jep lajmin që të gjithë e prisnin: Parandalohet katastrofa nga zjarri në zonën e lumit të Vlorës

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka dhënë sot lajmin e mirë për qytetarët e Vlorës, dhe jo vetëm. Fatmirësisht është parandaluar katastrofa në zonën...

Shqipëria do preket nga një stuhi e fortë, agjencia botërore meteorologjike paralajmëron rrezikun që po i kanoset rajonit: Do të ketë shira të rrëmbyeshëm...

Pas valës së të nxehtit dhe zjarreve, agjencia botërore meteorologjike, Sever Weather, ka paralajmëruar për një rrezik të mundshëm për shtetet e Gadishullit të...

Holanda e para që i del në krah Shqipërisë: Të premten sjellim dy helikopterë dhe 47 ushtarë

Ambasada Holandeze në Tiranë ka reaguar për situatën e zjarreve në vendin tonë, duke thënë se iu përgjigjën në kohë autoriteteve shqiptare për ndihmën...

Peleshi poston fotot: Dielli lind përsëri në Gjirokastër, janë eleminuar vatrat e zjarreve

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi thotë se në Gjirokastër janë eleminuar vatrat e zjarrit. Peleshi shkruan në Facebook, se falë punës së forcave ushtarake, zjarrfikëseve...

“Makth i zjarrtë” në Greqi, po digjen shtëpi e makina, tokë e kafshë të gjalla, po shpërthejnë shtyllat e tensionit

Një zjarr i madh shpërtheu në Varybobi të Greqisë mesditën e sotme. Pamjet nga zjarri janë befasuese. Forcat e forta të Brigadës së Zjarrit...

Zjarret masive nuk kursejnë as Kosovën, shkrumbohet një shtëpi në Suharekë, digjen pyjet në Kumanovë

Maqedonia e Veriut është përfshirë nga zjarret që kanë "pushtuar" Ballkanin. Situata më e rënduar paraqitet në Kumanovë, ku janë djegur disa pyje, ndërsa qyteza...

Tetë të vdekur nga zjarret në Turqi

Numri i të vdekurve nga zjarret në bregdetin jugor të Turqisë u rrit në tetë të dielën ndërsa zjarrfikësit luftuan për ditën e pestë...

“Parku Kombëtar i Karaburunit në flakë”, vendi në “luftë” me zjarret, Soni Malaj ngre alarmin dhe u bën thirrje autoriteteve (Video)

Prej ditësh si shumë vende të tjera edhe Shqipëria është në luftë me zjarret. Flakët kanë “pushtuar” vendin duke bërë që të krijohet një...

Lajmet e fundit