Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

TAG

zjarre

Pas zjarreve dhe temperaturave të larta, Athina përfshihet nga moti i keq, dhjetra shtëpi të përmbytyra

Moti i keq ka përfshirë Greqinë duke shkaktuar dëme të mëdha në disa zona. Shira të dendur kanë shkaktuar përmbytje dhe disa banesa janë...

Prej mëngjesit fshati Pilur në flakë, 15 zjarrfikëse punojnë për shuarjen e flakëve

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në Pilur të Himarës. Bëhet me dije se zjarri ka rënë që në mëngjes dhe...

Peleshi tregon si paraqitet situata e zjarreve: Era ndikon në përhapjen e zjarrit, përkeqësohet situata në Thirrë, Mirditë dhe në Majën e Rrunës

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi  ka raportuar se si paraqitet situata në vend si pasojë e zjarreve. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Peleshi shkruan...

Prej mbrëmjes së djeshme fshati Mbreshtan i “pushtuar” nga flakët, sot pritet ndërhyrja e zjarrfikëseve

Prej mbrëmjes së kaluar vijon të jetë aktiv zjarri në fshatin Mbreshtan të Kolonjës. Për shkak të terrenit të vështirë dhe zonës së thyer malore...

Kush është shqiptari “hero” në Greqi që hyri mes flakëve për të shpëtuar shtëpitë e grekëve: Kam detyrim ndaj këtij vendi…

Astriti është shqiptari i cili është bërë kryefjala e mediave greke për ndihmën që ai dha në shuarjen e zjarreve. Ai prej gati tridhjetë vitesh...

Dalin pamjet: Burri i vë flakën fushës dhe ikën sikur të mos kishte ndodhur asgjë (VIDEO)

Për zjarret, u aludua në fillim se kishte ndikuar shumë ngrohja globale në të gjithë botën, mirëpo dita ditës po shohim se ka njerëz...

Dy të arrestuar për zjarrvënie në Sarandë e Vlorë, dogjën shkurre dhe ullishte

Dy persona të tjerë kanë rënë në prangat e policisë në Sarandë dhe Vlorë, për zjarrvënie të qëllimshme. Policia bën me dije se në fshatin...

Në Gorisht të Vlorës zjarri po i afrohet puseve të naftës, mund të ndodhë tragjedia

Në Gorisht të Vlorës situata është më shumë se kritike. Vazhdojnë vatrat aktive të zjarrit të cilat po bëjnë që flakët t’i afrohen edhe...

7 vatra aktive zjarri në vend, era përkeqëson situatën në Dukat e Kalimash

Në të gjithë vendin janë aktive 7 vatra zjarri. Në Dukat situata është kritike, pasi era ka ndikuar në përhapjen e flakëve, duke shtuar...

Ministri Çuçi bën paralajmërimin e FORTË: Me zjarrin nuk luhet as bëhet shaka, zjarrvënësit do të përballen me ligjin

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka paralajmëruar se do të përballen me ligjin të gjithë ata që shkaktuan zjarre, duke rrezikuar jetën e njerëzve...

Lajmet e fundit