Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

zjarr

Zjarr i madh në fushën e mbetjeve në Mbrostar, shtëpitë dhe bizneset e zonës “në pushtetin” e tymit (FOTO)

Një zjarr masiv ka rënë mesditën e sotme në fushën e mbetjeve më Mbrostar, Fier. Flakët të cilat favorizohen edhe nga era, po, përhapen...

Shpërthejnë zjarre masive në Sardenja, rajoni shpall gjendjen e jashtëzakonshme, flakët s’kursejnë as kafshët (FOTO)

Zjarre masive kanë përfshirë pyjet në ishullin e Sardenja-s në Itali. Flakët kanë djegur mbi 20,000 hektarë tokë, shtëpi dhe biznese. Po ashtu flakëve...

Zjarr në Memaliaj, digjen pemët dhe dëmtohen shtyllat elektrike, prej disa orësh zona pa drita

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në zonën Ballaxhiaj dhe Miricë në Memaliaj, duke djegur pemët në kodër, si dhe duke dëmtuar linjat...

Prefekti i Vlorës, Flamur Mamaj krah zjarrfikësve në Shelegar të Sarandës, ndihmon fizikisht në shuarjen e flakëve (FOTO)

Një zjarr masiv përfshiu sot një sipërfaqe toke në fshatin Shelegar në Sarandë. I pranishëm në vendngjarje ishte edhe Prefekti i Vlorës, Flamur Mamaj,...

Zjarr në Parkun Kombëtar të Llogarasë, digjen shkurre e kullota, zjarrfikësja në “luftë” me flakët

Një sipërfaqe pranë Parkut Kombëtar të Llogarasë është përfshirë nga zjarri ditën e sotme. Vatra e zjarrit ka rënë në kodrën e fshatit Dukat, ku...

Zjarri përfshin kodrën me ullinj në Sarandë, flakët rrethojnë edhe banesën aty pranë

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një sipërfaqe toke në një fshat në Sarandë i quajtur Shelegar.  Zjarri ka marrë përmasa të konsiderueshme, ndërsa ka...

Soba i vë flakën apartamentit në Pogradec, pronarja e asfiksohet dhe përfundon në spital

Një aprtament është prfshirë nga flakët mesditën e sotme në qytetin e Pogradecit. Si pasojë e tymit  ka mbetur e asfiksuar pronarja e banesë,s...

Përfshihet nga flaka magazina në Tiranë, zjarrëfikësit po punojnë për shuarjen e zjarrit

Një magazinë në Tiranë në pronësi të shtetasit B.A është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës...

Përfshihet nga flakët magazina e “Rezervave të Shtetit” në Lundër, dyshimet e para të policisë

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në godinën e “Rezervave të Shtetit” në Lundër. Burime bëjnë me dije se nga flakët janë djegur...

Zjarr në spitalin ku trajtohen të infektuarit me Covid, më shumë se 50 persona humbin jetën

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën pasi ka rënë një zjarr në një spital në Irak, ku trajtoheshin pacientët me Covid-19. Bëhet me...

Lajmet e fundit