Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

zjarr ne lushnje

Zjarr i madh në kurorën e gjelbër të Lushnjës, flakët “përpijnë” disa hektarë me ullishte në kodrën e Vainit

Një zjarr masiv ka përfshirë ditën e sotme një parcelë me ullinj në kodrat e Vainit, në Lushnjë, duke djegur disa hektarë. Paraprakisht mësohet se...

Kodrat e Ardenicës në Lushnje përfshihen nga flakët, rrezikohen banesat

Një zjar masiv ka përfshirë dhjetëra hektarë me sipërfaqe pyjore kryesisht me pisha dhe vreshtari kanë kodrat e Ardenicës dhe Kolonjës në Lushnje. ...

Lajmet e fundit