Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

zjarr i madh

Zjarr i madh në pyllin e Gjorgoz në Patos, digjet një sipërfaqe me ullishte e pisha

Një zjarr ka rënë këtë pasdite në pyllin me pisha të Gjorgoz, në Patos. Nga flakët të cilat janë favorizuar edhe nga era, janë...

Shmanget tragjedia në Gjirokastër, si ndërhynë zjarrfikësit dhe shpëtuan lagjen nga shpërthimi i tre predhave luftarake kineze

Një zjarr i madh ka përfshirë sot një parcelë toke në lagjen “Zinxhiria” të qytetit të Gjirokastrës. Zjarrfikësit shkuan menjëherë në vendngjarje, duke bërë...

9 ditë nën “pushtetin” e flakëve, shuhet zjarri në malin e Tomorrit, digjen 25 hektarë pyje

Prej 9 ditësh nën “pushtetin” e flakëve, shuhet sot zjarri në malin e Tomorrit. Nga flakët që u përhapën me shpejtësi, u dogj një...

Zjarr i madh në pyllin e Drenies në Patos, 2 zjarrfikëse në vendngjarje

Një zjarr i madh ka përfshirë ditën e sotme pyllin e Drenies në Patos. Mësohet se 2 zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje, të cilat...

Flakë të mëdha në mes të “Myslym Shyrit”, zjarrfikësit gjejnë një të moshuar në tualetin e apartamentit

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në zonën e Shallvareve në "Myslym Shyr" në Tiranë. Paraprakisht mësohet se zjarri ka rënë...

Aktiv prej më shumë se 24 orësh, zjarri në Malin e Krujës i afrohet Sarisalltikut: Ndërhyrje me helikopter për të shuar flakët

Mali i Krujës është përfshirë nga flakët, teksa bëhen më shumë se 24 orë që zjarri është aktiv, duke djegur sipërfaqe të madhe toke....

Zjarr i madh në Fier, përfshihet nga flakët pylli

Një zjarr i madh ka rënë pak më parë në fshatin Vreshtas të Fierit.  Mësohet se është përfshirë nga flakët një...

Zjarr i madh në Korçë, digjen sipërfaqe pyjesh dhe bimësi

Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Gjonomadh të Korçës. Raportohet se është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme pyjesh dhe...

Zjarr i madh, shkrumbohen pishat në Pukë

Një zjarr i madh ka rënë në qytetin e Pukës, ku janë përfshirë nga flakët pishat në Kalivarë. Dyshohet se zjarri...

Lajmet e fundit