Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

ziver veizi

Vrasja e 4 protestuesve para Kryeministrisë, “tym i bardhë” nga Prokuroria e Tiranës: Rihapet dosja e 21 Janarit

Prokuroria e Tiranës rinis hetimet për vrasjen e dy nga katër protestuesit e 21 Janarit. Mësohet se organi i akuzës së Tiranës ka rihapur...

U dha bursë studimi, Veliaj takon dy fëmijët e Ziver Veizit të vrarë në 21 Janari por ende s’ka asnjë të dënuar

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka takuar fëmijët e Ziver Veizit, një prej katër protestuesve të vrarë në protestën e Partisë Socialiste para kryeministrisë në 21...

21 janari dikur dhe tani/ Si kanë ndryshuar gjërat pas 9 vitesh, kush ishte dhe kush është ‘në vijën e parë’ të PS (FOTO...

Fotoja e parë i përket 21 janarit të vitit 2012, atëhere kur të gjithë i kishin sytë nga opozita e Edi Ramës që më...

9 vite pas vrasjes së të atit, Ana Veizi me sytë nga SPAK: Sa të mbaroj shkollën do i futem vetë drejtësisë (Ç’thotë për...

Ana Veizi, vajza e Ziver Veizit, një prej protestuesve të vrarë me duar në xhepa në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ më 21 janar 2011,...

Mero Baze rrëfen: Çfarë më tha Sokol OLLDASHI për 21 Janarin. Biseda me Lulzim Bashën dhe porosia e Bamir TOPIT: Kujdes me letrat (Ndërkohë...

Në 8 vjetorin e ngjarjes së 21 Janarit, ku humbën jetën 4 protestues në mes të Bulevardit, gazetari Mero Baze i cili ka qenë...

8 vite nga 21 Janari, Ana Veizi sot një vajzë e rritur, mes lotësh përkujton babain e vrarë në bulevard (VIDEO)

Sot mbushen plot 8 vite nga protesta e përgjakshme e 21 janarit, ku Garda e Republikës qëlloi për vdekje 4 persona. ...

E bija e Ziver Veizit, Ana: Si e zë gjumi Shkëlzen Selimin? Më vrau babanë për së dyti

Pas vrasjes së katër demonstruesve në 21 Janar, mes tyre edhe e Ziver Veizit, e bija Ana u rrit mes bulevardit dhe shkallëve të...

Nipi i Ziver Veizit – Berishës: Kryekriminel, të na falësh që na vrave! Ti e do në lule të ballit….

Nipi i Ziver Veizit të vrarë gjatë protestës së 21 Janarit të 2011-ës thotë se me vendimin e Gjykatës së Lartë për të mbyllur...

Braçe me “shpatulla pas murit “ Berishën në Kuvend: Çfarë i tha për gazetarin e plagosur, zhdukjen e filmimeve, pritën e zjarrit poshtë dritares…

Deputeti i PS Erion Braçe vendos në vështirësi ish kryeministrin Berisha për ngjarjet e 21 janarit duke u kapur me vetë deklaratat e bëra...

FOTOT- Rama homazhe me familjarët e viktimave të 21 janarit, karafila të kuq te memorialet

Rama homazhe me familjarët e viktimave të 21 janarit, karafila të kuq te memorialet.

Lajmet e fundit