Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

zimbabve

Shqipëria si Uganda, Zimbabve dhe Kamboxhia, Mbretëria e Bashkuar e rendit mes 21 vendeve me rrezik të lartë të pastrimit të parave

Mbretëria e Bashkuar e ka renditur Shqipërinë mes 21 vendeve me rrezik të lartë të pastrimit të parave.Shqipëria gjendet me shumë vendeve afrikane të...

E pabesueshme, vajza 2-vjeçare luan me hienat sikur të ishin kafshë shtëpiake

Shumë vajza të vogla sigurisht do kishin ëndërr të luanin me një mace, qenush ose kal poni, por kjo 2-vjeçare ka për "miq të...

Shkencëtarët zbulojnë ‘shtëpinë’ parahistorike të njerëzve 200,000 vite më parë

Shkencëtarët e kanë cilësuar luginën pjellore pranë lumit të Botsvanës veriore, si shtëpia e të gjitha qenieve njerëzore. Në një zbulim...

Rrëzohet helikopteri në SHBA, vdes lideri opozitës dhe 5 të tjerë

Rrëzimi i një helikopteri në Nju Meksiko të SHBA-ve i ka marrë jetën liderit të opozitës në Zimbabve dhe pesë personave të tjerë. ...

Mugabe shkarkohet nga partia e tij, ushtria ultimatum: Deri të hënën të jesh dorëhequr

Presidenti i Zimbabves Robert Mugabe u shkarkua sot nga funksionet si lideri i partisë dhe do të zëvendësohet nga ish-zëvendëspresidenti i shkarkuar, Emmerson Mnangagwa,...

Lajmet e fundit