Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

Ziadin Sela

Dekreti i JOE BIDEN përplas politikanët në Maqedoni, Aleanca për Shqiptarët shënjestron qeverinë: Po fsheh dështimin në luftën kundër krimit dhe korrupsionit

Dekreti ekzekutiv i Joe Biden i firmosur më datë 8 qershor dhe që prek ish-Jugosllavinë e Ballkanin Perëndimor, ka krijuar shumë debat në Rajon....

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Ziadin Sela: Bisedimet për koalicion me Besën dhe Alternativën, në rrugë të mbarë

Kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, shprehet se negociatat për koalicion apo bashkimin e partive shqiptare në një bllok parazgjedhor, respektivisht me Lëvizjen...

Kërcënohet me jetë politikani shqiptar Ziadin Sela

Pas ngjarjes së shkurtit të këtij viti ku u kërcenua se do merrte një plumb ballit, ish kreut të Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela...

Tentuan të vrasin Ziadin Selën, Gjykata e Maqedonisë jep dënimet për grupin

Gjykata e Maqedonisë ka marrë  vendimin përfundimtar për të akuzuarit për dhunën që ushtruan ndaj kreut të Aleancës së shqiptarëve Ziadin Selës më 27...

Kryeministri maqedonas fton për marrëveshje edhe kreun e ASH, Ziadin Sela

Lideri i Aleancës për Shqiptarët (ASH) Ziadin Sela është takuar sonte në Shkup me liderin e Lidhjes Social Demokrate (LSDM) dhe kryeministrin e Maqedonisë,...

Sela-Hahn-it: Nuk u gjakosa për të hyrë në qeveri dhe Zaevi të bëhet kryeministër, por për gjuhën shqipe

Kreu i PDSH-së në Maqedoni, Ziadin Sela, në një takim me eurokomisionerin Johannes Hahn, mësohet t’i ketë thënë se për të me prioritet më...

Dhuna barbare ndaj Selës dhe Zaevit, Prokuroria merr vendimin

Prokuroria Themelore Publike ne Shkup, pas mbledhjes së dëshmive përkatëse, për pesëmbëdhjetë të përfshirë në trazirat në Parlament, fillimisht nisi procedurat për shkak të...

Lajmet e fundit