Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

Zharrez

Helmohen nga gazi banorët, reagon kompania Albpetrol: Nuk jemi përgjegjës, ata ishin në një lokal… (DEKLARATA E PLOTË)

Reagon kompania Albpetrol pas akuzave se shumë banorë nga Zharrëza e Fierit u helmuan nga nga derdhja e produkteve dhe nënprodukteve të naftës nga...

Gjiknuri tregon se Qeveria po vepron kuturu me çështjen e Zharrëzës, flet për ‘bujarinë’ e Bankers dhe sulmon grevistët

Përballja e ministrit të Energjisë, Damian Gjiknuri me deputetin e LIBRA-s, Ben Blushi, ka nxjerrë zbuluar faktin se qeveria shqiptare nuk ka ende asnjë...

Dëshmia tronditëse e banorit të Zharrëzës: Shpërthime të fuqishme dhe tmerr te fëmijët

Disa prej banorëve të fshatit Zharrëz kanë treguar sot në emisionin “Opinion” tmerrin që kanë përjetuar gjatë kohës së shpërthimeve prej kompanisë Bankers, për...

Bojaxhi: Zharrëza të mos harrohet si Shkodra

Gjergj Bojaxhi, anëtar themelues i partisë Sfida për Shqipërinë, ka kujtuar dëmshpërblimet e papërfunduara të të dëmtuarve nga përmbytjet në Shkodër për të bërë...

Nxehet Julian Deda dhe parlajmëron Veliajn e Fugën: Mos guxoni se nuk mbajmë përgjegjësi

Aktori Julian Deda, pjesë e strukturave të Partisë Demokratike, nuk e ka kaluar lehtë faktin se protestuesit e Zharrëzës përzunë Lulzim Bashën nga protesta...

Protestuesit për Zharrëzën gdhihen si mos më keq edhe këtë mëngjes

Edhe ky mëngjes i ka gjetur protestuesit për Zharrëzën në sheshin para Ministrisë së Energjisë në qendër të kryeqytetit, të shtrirë në qiell të...

Lajmet e fundit