Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

zharrez fier

Gjiknuri tregon se Qeveria po vepron kuturu me çështjen e Zharrëzës, flet për ‘bujarinë’ e Bankers dhe sulmon grevistët

Përballja e ministrit të Energjisë, Damian Gjiknuri me deputetin e LIBRA-s, Ben Blushi, ka nxjerrë zbuluar faktin se qeveria shqiptare nuk ka ende asnjë...

Përfundon takimi i banorëve të Zharrëzës me Peleshin: Na premtoi shumë, por nuk largohemi nga Tirana pa nxjerrë VKM

Ka përfunduar takimi i përfaqësuesve të banorëve të Zharrëzës me zv/kryeministrin Niko Peleshi. Protestuesit njoftuan se Peleshi u kishte premtuar shumë deri në dëmshpërblimin...

Marshuesit e Zharrëzës: Mos na përmendni te çadra e legenave, jemi për hesap tonë

Është diskutuar shumë nëse grevistë e fshatit Zharrëz të cilët po marshojnë drejt Tiranës me këmbë, do t’i bashkohen ose jo protestës opozitare. ...

Banorët e Zharrëzës në protestë, bllokojnë rrugën duke djegur goma (Video)

Vazhdon protesta e banorëve të Zharrëzës në Fier kundër kompanisë Bankers Petroleum dhe qeverisë shqiptare. Banorët kërkojnë ndalimin e punimeve të...

Video/ Grevistët e Zharrëzës nxjerrin përjashta deputeten e PS, i grisin para syve raportin e kryeministrit

Grevistët e Zharrëzës kanë nxjerrë jashtë deputeten e PS-së, Antoneta Dhimën, e cila kërkoi t’u dorëzonte një raport të komisionit ndërministror ku pranohej dëmi,...

Të sfilitur dhe të pafuqishëm grevistët replikojnë me Niko Peleshin: Po e politizon, mos spekulo me gjakun dhe fatkeqësinë tonë

Banorët e Zharrëzës që kanë hyrë në grevë urie kanë replikuar të indinjuar me zv/kryeministrin Niko Peleshi, i cili tha në Kuvend se protestuesit...

“Që nga Gramoz Ruçi dhe te 15 të tjerët, jeni të gjithë kriminelë”, banori i Zharrëz pëson atak kardiak, mediat censurojnë grevën

Banorët e Zharrëzës kanë hyrë sërish në grevë kundër aktivitetit të kompanisë Bankers, të cilën ata e akuzojnë se po u shkatërron shtëpitë me...

Pas presionit të banorëve, kryeministri Rama merr vendimin emergjent për Zharrëzën

Greva e urisë e banorëve të Zharrëzës është ndërprerë përkohësisht, njofton Nisma Thurje. Sipas kësaj faqeje, banorët janë njohur nëpërmjet një...

Lajmet e fundit