Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

zgjehdjet

Kush do të ulet në karrigen e kreut të shtetit?! Telenovela me president Republike!

Realisht, procesi i psonisjes dhe emërimit të Presidentit të Republikës së Shqipërisë është shndërruar në një ngjarje me regji telenovelash, ku qarkullohen emra të...

Dekretimi i zgjedhjeve në 6 Bashki, “dhurata” e Ilir Metës për Sali Berishën dhe hakmarrja ndaj Lulzim Bashës

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme deklaroi se i ka dërguar një letër Komisionerit Zgjedhor për të marrë informacion mbi bashkitë që nuk kanë...

Ilir Meta gati të shpall zgjedhjet, i dërgon letër Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve: S’kam çfarë pres më

Presidenti Ilir Meta po flet në konferencë në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet e 30 qershorit 2019. Meta e ka kundërshtuar Gjykatën...

Zgjedhjet e 30 qershorit, presidenca: Vendim zhgënjyes! Ishte kundër interesave të popullit shqiptar

Këshilltari ligjor i presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishaj, gjatë një deklarate për mediat nga presidenca ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet...

Deklarata e Bashës për tërheqjen e vëzhguesve, reagon Rama: Sajo artist, sajo! Tani mezi pres…

Reagon kryeministri Edi Rama pas deklaratës së kreut të PD Lulzim Basha lidhur me tërheqjen e vëzhguesve të një prej institucioneve të KiE që...

30 qershori/ Basha mesazh të prerë Ramës: Nuk ka zgjedhje, po përpiqet të hedhë hi syve

Kreu i PD, Lulzim Basha ka theksuar edhe njëherë se nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor. Gjatë një interviste...

Deklarata e Ramës për zgjedhjet, reagon Presidenca: Shumë dakord me kryeministrin…

Presidenca i përgjigejt kryeministri Edi Rama lidhur me deklaratën e tij të fundit në një intervisë për Radio Evropa e Lirë. ...

Zgjedhjet, Veliaj: Nuk ia vlen që për banjën e 13 të maces së Ilir Metës në Lalz të bëni 5 vite burg

Në takimin e sotëm me administratorët e pallateve, kryebashkiaku Veliaj i porositi që të informojnë qytetarët për masat ndëshkimore që rrezikojnë nëse pengojnë të...

Anulimi i i zgjedhjeve, Bylykbashi sjell rastin e vitit 2005: Precedenti i harruar që i jep të drejtë Metës

Ish-deputeti i PD, Oerd Bylykbashki ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar datën e zgjedhjeve. Lidhur me këtë...

Meta sulmon ashpër Ramën: Po mundohet të kapë institucionet (Tregon rastet kur janë shtyrë zgjedhjet)

Presidenti Ilir Meta gjatë konferencës së jashtëzakonshme sqaroi sipas tij arsyet e vendimit që e çuan në shfuqizimin e 30 qershorit si datë për...

Lajmet e fundit