Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

zgjedhjet2021

Lazarati “ia bën fora”, i gjithë fshati voton Partinë Demokratike, vetëm 94 vota për socialistët

Ka përfunduar procesi i numërimit në fshatin e Lazaratit. Partia Demokratike është konfirmuar si forcë e parë duke marrë 1599 vota. Partia Socialiste ka siguruar...

Xhelal Mziu: Shpresëplotë te votat që nuk janë numëruar akoma, do të triumfojë qeveria Basha

Kandidati i Partisë Demokratike në qarkun e Dibrës, Xhelal Mziu, është shprehur i bindur se Partia Demokratike do të arrijë ta kthejë rezultatin e...

Me muzikë e fishekzjarre, socialistët festojnë fitoren e PS në Librazhd (VIDEO)

Simpatizantë dhe mbështetës të Partisë Socialiste janë mbledhur mbrëmjen e sotme në qendër të Librazhdit, ku kanë festuar fitoren e PS. Me fishekzjarre dhe muzikë...

DASH: SHBA presin nga kandidatët e udhëheqësit shqiptarë të pranojnë vendimin e votuesve

“Shtetet e Bashkuara presin nga kandidatët dhe udhëheqësit (e Shqipërisë) që të pranojnë vendimin e votuesve kur të përfundojë numërimi i votave,” tha për...

PAMJE SHOKUESE/ KZAZ te shkolla “1 Maji” kthehet në arenë boksi, grushta e karrige kokës në prani të policisë

Qendra e numërimit në shkollën “1 Maji” në Tiranë është kthyer në arenë boksi.Komisionerët e kësaj qendre numërimi janë përplasur fizikisht mes tyre, ku...

Përfundon numërimi në BASHKINË RROGOZHINË, Partia Socialiste merr më shumë vota se opozita e bashkuar

Ka përfunduar numërimi i të gjitha qendrave të votimit në bashkinë e Rrogozhinës.Votat e qytetarëve kanë nxjerrë forcë të parë Partinë Socialiste, e votuar...

Përfundon numërimi në bashkinë Mallakastër, PS forcë e parë me rreth 900 vota më shumë se PD

Ka përfunduar numërimi i të gjitha qendrave të votimit në bashkinë Mallakastër, ku Partia Socialiste ka dalë forcë e parë.Në këtë bashki PS ka...

SHIFRAT NË TIRANË/ PS “sulmon” për të marrë mandatin e Pandeli Majkos, PD “në mbrojtje” të Oriola Pampurit

Në qarkun e Tiranës janë numëruar rreth 50% e kutive të votimit, ku Partia Socialiste kryeson me rreth 21 mijë vota diferencë nga PD.Gara...

Çfarë po ndodh në Elbasan? Forcat Shqiponja hyjnë me urgjencë brenda KZAZ-së, dhjetëra policë rrethojnë zonën

Forca të shumta policie janë vendosur pranë qendrave të numërimit të votave në qytetin e Elbasanit.Ndërkohë në një prej KZAZ-ve, Forcat Shqiponja kanë hyrë...

Ilirjan Celibashi: Pengimi i procesit të numërimit është bërë nga kandidatët dhe përfaqësuesit e partive, projeksionet e KQZ për ndarjen e mandateve dalin së...

Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka akuzuar kandidatët për deputetë dhë përfaqësuesit e partive se kanë penguar procesin e numërimit në...

Lajmet e fundit