Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

zgjedhjet

PD publikon platformën për zgjedhjet demokratike, ja 12 pikat kryesore

Partia Demokratike ka publikuar platformën për garantimin e kushteve për zgjedhje demokratike. Duke u bazuar në zgjedhjet e vitit 2015, që sipas PD është...

Klosi bën publike të gjitha shifrat e Referendumit: Ushtrim demokratik. “Pro” Ramës 95 %

Blendi Klosi në një dalje publike para mediave ka bërë publike para mediave rezultatet e Referendumin të mbajtur dje ku sipas të dhënave rezultoi...

PD ka gati programin për zgjedhjet e 2017-ës, Spaho njofton nga selia blu

Deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka deklaruar nga selia blu se opozita ka gati programin për zgjedhjet e përgjithshme të vitit të ardhshëm....

Malaj përkrah Ramën për mandatin e kreut të PS: Referendumi u legjitimua në Kongres

Ish-anëtari i Kryesisë së PS, Arben Malaj, mbështet vendimin e kongresit të 19  marsit të socialistëve për referendumin për mandatin e kreut të partisë. Në...

Serbia shkon në zgjedhje të parakohshme më 24 prill

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, për televizionin publik serb RTS, ka thënë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Serbi do të mbahen më 24...

Tërhiqet Gruevski, zgjedhjet në Maqedoni shtyhen për në 5 qershor

Me 83 vota pro dhe 3 kundër deputetët e Parlamentit të Maqedonisë kanë miratuar vendimin për çfuqizimin e vendimit për shpërbërjen e Parlamentit me...

Vlorë, Rama: Në zgjedhjet e ardhshme jo thjesht fitojmë, do triumfojmë

Partia Socialiste ka thirrur sot në një takim të madh anëtarësinë e rajoneve të Vlorës e Gjirokastrës, ku do të jepen edhe kartat e...

Gara për kreun e PS, ministri Tahiri i përgjigjet Ben Blushit

Kryetari i Partisë Socialiste për degën e Tiranës, Saimir Tahiri duke folur për Kongresin e 19 marsit të PS-së thotë se nuk është i...

Lajmet e fundit