Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

zgjedhjet

Një vit nga 25 prilli, Taulant Balla kujton ditën e fitores: Partia Socialiste theu rekord! Mirënjohje patronazhistëve

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla kujton 25 prillin e një viti më parë kur u zhvilluan zgjedhjet parlamentare. Ai thotë se...

Krijoi partinë 6 muaj më parë, kush është 55 vjeçari që fitoi zgjedhjet në Slloveni të dielën, rrëzoi kryeministrin që quante gazetarët “Prostituta”

Ka shumë shpresë për partitë e reja, dhe për lëvizjet që ngjallin frymë. Kjo ka ndodhur në zgjedhjet e djeshme në Slloveni ku një...

Kandidatët pretendojnë se janë shtuar emrat në lista, ndërhyrja e Berishës shtyn zgjedhjet për kreun e PD-së në Bulqizë

Zgjedhjet për kryetarin e ri të degës së Partisë Demokratike në Bulqizë janë shtyrë me vendim të Komisionit të Rithemelimit. Shtyrja e zgjedhjeve ka ardhur...

Përçahet PD e Delvinës, Hari Imeri i del kundër kryetarit të sapozgjedhur të degës: Zgjedhjet janë në kundërshtim me ligjin

Ish-kreu i degës së PD Delvinë, Hari Imeri, ka dalë kundër kryetarit të sapozgjedhur të kësaj dege, Altin Kallapodhit, pasi thotë se zgjedhjet që...

TË DIELËN ZGJEDHJE NË FRANCË/ Macron dhe Le Pen u përplasën në debat: Nga rritja e energjisë, te perçet e grave; nga lufta në...

Dy kandidatët për presidencën franceze dolën përballë në të vetmin debat televiziv, vetëm pak ditë para zgjedhjeve të kësaj të djele, të mërkurën në...

I ati u shpall “non grata”, Basha reagon pas mospërjashtimit të Ornaldo Rakipit: Rama iu bë mburojë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas mospërjashtmit të deputetit socialist Orlando Rakipi nga Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste. Përmes një postimi në...

EMRAT/ Paskuqani dhe 2 degë të PD në Tiranë zgjedhin kryetarët e rinj

Ka përfunduar procesi i votimit dhe numërimit të votave për zgjedhjet e kryetarëve të rinj në 3 degë të Partisë Demokratike. Kryetar i PD dega...

Zgjedhjet në Francë, përcaktuese për politikën e BE-së ndaj Ballkanit

Epilogu i zgjedhjeve presidenciale në Francë do të ketë ndikim të madh në Bashkimin Evropian, por edhe në politikën e Bashkimit Evropian ndaj Ballkanit...

Përfundon procesi i numërimit, ja kush zgjidhet kryetari i PD-së në Selenicë, Fushë-Kruja nuk surprizon (EMRAT)

Ka përfunduar procesi i Komisionit te  Rithemelimit të PD-së,  për zgjedhjen e kryetarëve të degëve të Partisë Demokratike në rrethe, përkatësisht në Fier, Selenicë...

Për herë të parë në 30 vjet, KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 6 marsit pa asnjë kontestim

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi, thotë se për herë të parë pas 30 vitesh në Shqipëri një rezultat zgjedhor është certifikuar nga KQZ pa asnjë kontestim. "Pas...

Lajmet e fundit