Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

zgjedhjet

“Turp që dogjët mandatet”, Meta kritikon të vetët nga Vlora, paralajmëron: Zgjedhjet parlamentare mund të jenë para atyre lokale

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta nuk i ka kursyer kritikat ndaj të vetëve në Vlorë teksa po zhvillon një takim me strukturat...

Prokuroria çon në burg 8 numëruesit e Elbasanit, falsifikuan rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit (DOKUMENTI)

Tetë numëruesit e zgjedhjeve të 25 prillit, Erald Karriqi, Ylli Kukaj, Oltjon Barjami, Eduart Zito Durim Alla, Erjon Dashi, Mili Vasku dhë Olgert Alla...

Partia Socialiste mban sot Asamblenë, çfarë pritet të ndodhë: Nga Statuti i ri te përgatitja për zgjedhjet e vitit 2023 (Axhenda)

Asambleja Kombëtare e PS do të mbajë sot punimet, shkruan newsbomb.al. Mbledhja do të nisë në orën 10:00 dhe pritet të ketë diskutime të...

Zgjedhjet për kryetarët e rinj të degëve, PD: Disa kandidatë kanë patur ankesa, po i shqyrtojmë me seriozitet dhe do bëjmë tranparencë për çdo...

Partia Demokratike po zhvillon zgjedhje në të gjitha degët e saj për të zgjedhur kryetarët e rinj. Në një njoftim për media, Komisioni i...

Një vit nga 25 prilli, Taulant Balla kujton ditën e fitores: Partia Socialiste theu rekord! Mirënjohje patronazhistëve

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla kujton 25 prillin e një viti më parë kur u zhvilluan zgjedhjet parlamentare. Ai thotë se...

Krijoi partinë 6 muaj më parë, kush është 55 vjeçari që fitoi zgjedhjet në Slloveni të dielën, rrëzoi kryeministrin që quante gazetarët “Prostituta”

Ka shumë shpresë për partitë e reja, dhe për lëvizjet që ngjallin frymë. Kjo ka ndodhur në zgjedhjet e djeshme në Slloveni ku një...

Kandidatët pretendojnë se janë shtuar emrat në lista, ndërhyrja e Berishës shtyn zgjedhjet për kreun e PD-së në Bulqizë

Zgjedhjet për kryetarin e ri të degës së Partisë Demokratike në Bulqizë janë shtyrë me vendim të Komisionit të Rithemelimit. Shtyrja e zgjedhjeve ka ardhur...

Përçahet PD e Delvinës, Hari Imeri i del kundër kryetarit të sapozgjedhur të degës: Zgjedhjet janë në kundërshtim me ligjin

Ish-kreu i degës së PD Delvinë, Hari Imeri, ka dalë kundër kryetarit të sapozgjedhur të kësaj dege, Altin Kallapodhit, pasi thotë se zgjedhjet që...

TË DIELËN ZGJEDHJE NË FRANCË/ Macron dhe Le Pen u përplasën në debat: Nga rritja e energjisë, te perçet e grave; nga lufta në...

Dy kandidatët për presidencën franceze dolën përballë në të vetmin debat televiziv, vetëm pak ditë para zgjedhjeve të kësaj të djele, të mërkurën në...

I ati u shpall “non grata”, Basha reagon pas mospërjashtimit të Ornaldo Rakipit: Rama iu bë mburojë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas mospërjashtmit të deputetit socialist Orlando Rakipi nga Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste. Përmes një postimi në...

Lajmet e fundit