Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

zgjedhjet vendore

Heshtja e OSBE për 30 qershorin, flet ambasadori Bernd Borchardt: Nuk komentojmë raportet e zgjedhjeve

“Faleminderit që ma dhatë rastin të sqaroj këtë çështje. Ne e kemi theksuar shumë herë se misioni i ODIHR me qëndër në Varshavë...

Anulimi i zgjedhjeve u ndikua nga Gjermania? Meta: Unë nuk trysnohem nga askush, nga brenda apo dhe jashtë vendit

Presidenti Ilir Meta shprehet se vendimi për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit ishte një vendim i tiji dhe i patrysnuar nga asnjë faktor...

“Fletat mbushen në tavolinë”, Agron Duka publikon videon: 30 qershori i mbuluar nga turpi

Kreu i Partisë Ambientaliste Agrare, Agron Duka ka publikuar një video, ku thotë se duken komisionerë teksa mbushin votat gjatë procesit në numërimit në...

Sahit Dollapi: PD është gati për zgjedhje të parakohshme

Sekretari Organizativ i PD, Sahit Dollapi, shprehet se PD është gati për zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale. Në një intervistë...

Djali i Sali Berishës i drejtohet kryeministrit: Edi, mos e “rruj” për raportin

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni ironizon pas publikimit të raportit të OSBE/ODIHR për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Duke iu...

Përfundon mbledhja me aleatët, Basha: Shteti ka rënë, opozita ka gati platformën kombëtare për daljen nga kriza

Më tej, Lulzim Basha shtoi se e vetmja rrugë për të rikthyer demokracinë janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme, ndërsa theksoi se...

Raporti i OSBE për 30 qershorin, Hajdari: Leximi i gabuar nga qeveria dhe opozita tregon sa i kalbur është sistemi

Deputetja opozitare Rudina Hajdari thotë se Raporti i OSBE/ODIHR për zgjedhjet vendore të 30 qershorit i bën me faj të dyja krahët e politikës...

Raporti final i OSBE/ODIHR  për 30 qershorin, reagon PDIU: Tërmeti i Bablokut të madh ishte aq i fortë sa shkatërroi çdo institucion

PDIU e Shpëtim Idrizit reagon pas publikimit të raportit përfundimtar të OSBE/ODIHR, ku dolën në pah disa mangësi, ndërsa procesi quhej përgjithësisht I rregullt....

Zëri Amerikës: OSBE/ODIHR nxjerr raportin për 30 qershorin, qytetarëve u bë presion nga dy palët

OSBE/ODIHR deklaroi në raportin përfundimtar se zgjedhjet vendore të 30 qershorit në Shqipëri u mbajtën pa marrë shumë në konsideratë interesin e elektoratit. ...

Gazment Bardhi reagon për raportin e OSBE/ ODIHR: Konfirmoi se Shqipëria ka nevojë jetike për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas publikimit të raportit nga OSBE/ ODIHR për zgjedhjet lokale të 30 qershorit që u...

Lajmet e fundit