Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

zgjedhjet pd

“Nxehet” gara në PD, përjashtohet vëzhguesja e Agron Shehajt në njësinë 5 në Tiranë (ARSYEJA)

Prej tre orësh vijojnë zgjedhjet brenda Partisë Demokratike, ku demokratët do të zgjedhin sot kryetarin e ri të kësaj partie. E teksa votimi vijon është...

Zgjedhjet në PD, demokratët sot i drejtohen kutive të votimit, vendosin kryetarin e ri

Sot anëtarët demokratë do të hedhin votën e tyre për të zgjedhur kryetarin e ri që do të drejtojë Partinë Demokratike. Kandidatët në garë për...

Tre ditë nga zgjedhjet e PD, Kadilli me videomesazh: Kryetari ose fiton dhe bëhet kryeministër, ose shkarkohet

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli, ditën e sotme ka shpërndarë një mesazh për të gjithë demokratët, pasi na ndajnë vetëm 3...

Basha rikthehet në Shkodër: Jeta e gjithësecilit është shkatërruar, 13 qershori një ditë e rëndësishme

Kreu i PD, Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar një takim me demokratët e Shkodrës, Malësi e Madhe, Pukë dhe Vaut të Dejës,...

Shehaj nga Saranda: Po nuk ndryshuam, PD do humbë sërish, votoni nëse doni të fitojmë

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka vizituar sot Sarandën dhe demokratët atje, në kuadër të fushatës që po bën për të...

Basha takim me demokratët në Dibër: Unë jam këtu për t’ju thënë që rrugë tjetër për PD s’ka, ta çojmë bashkë deri në fund...

Kryetari aktual i PD-së, Lulzim Basha është ndalur sot në Dibër, ku u ka kërkuar anëtarëve të PD-së atje votëbesimin e tyre më 13...

Nishani akuza Bashës: Manipulon demokratët duke thënë se humbja erdhi nga masakra elektorale e Ramës

Një nga zërat më kritikë të kryetarit në detyrë të PD, Lulzim Basha, Bujar Nishani nga Korça tha se “të deklarosh se humbja në...

Basha s’u jep LISTËN E VOTUESVE, një prej KANDIDATËVE bën gati PADINË ndaj KRYESISË të PD: Të pezullohet procesi! Gara e pabarabartë

Kryesia e Partisë Demokratike mund të përballet me një padi në gjykatë, pasi nuk pranon t’u japë listën e anëtarëve me të drejtë vote...

Profesori FUGA në prag të zgjedhjeve të PD: Ruhuni nga struktura “leniniste”, PESË pikat si duhet të demokratizohet PD, militantët nuk janë “dele”

Nga Artan Fuga Militantët nuk janë "dele". Pasi e panë me dylbi fitoren në zgjedhjet për deputetë, tani të shohin se vota e tyre shkëmbehet...

Shkodra bëri peticion për bojkot por ja si është pjesëmarrja në votime sot

Shkodra ishte një nga qarqet më të nxehta elektorale në zgjedhjet e 25 qershorit, rezultatet e të cilit sollën një furtunë të vërtetë në...

Lajmet e fundit