Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

zgjedhjet pd

Mbyllet procesi i zgjedhjeve për kryetar në PD, Lulzim Basha shpallet ZYRTARISHT fitues me mbi 32 mijë vota

Komisioni zgjedhor i Partisë Demokratike ka mbyllur procesin e votimit për kryetarin e ri të kësaj force politike, duke shpallur zyrtarisht fitues Lulzim Bashën. Kryetari...

Zgjedhjet e PD, MBYLLET Lezha, ja si u ndanë votat mes 4 kandidatëve

Ditën e djeshme janë zhvilluar zgjedhjet për kryetarin e ri të PD-së, ku kandidonin Lulzim Basha, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli. Deri tani...

“Basha po bën maskaradë zgjedhore”, Gjana i përgjigjet Nishanit: Mos e ka ngatarruar me 25 prillin

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana nga qendra e votimit në Tiranë, është shprehur se deri më tani kanë votuar 23.536 demokratë...

Bujar Nishani tregon FAKTET: Rama bëri masakër, BASHA po bën MASKARADË ZGJEDHORE! Është kërcënuar fizikisht…

Ish-presidenti Bujar Nishani ka lëshuar akuza të forta ndaj Lulzim Bashës, pasi ka hedhur votën e tij për kryetarin e ri të Partisë Demokratike. “Nëse...

Basha mesazh demokratëve: Sot është testi i parë pas masakrës zgjedhore, vazhdojmë betejën

Lulzim Basha ka një mesazh për demokratët që janë duke votuar për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë Demokratike. Pak çaste më parë, përmes...

Zgjdhjet e PD, Shehaj hedh votën dhe jep mesazhin: Sot vendosni edhe fatin për zgjedhjet e ardhshme

Kandidati për kreun e PD, Agron Shehaj vetëm pak momente mmë parë ka hedhur votën e tij për kryetarin e PD. Ai në një prononcim...

Zgjedhjet në PD, voton Sali Berisha dhe përsërit deklaratën për rikthimin si lider

Ish kryeministri Sali Berisha pak momenta më parë ka hedhur votën e tij për kryetarin e ri të OD. Në një deklaratë për media ai...

“Beteja ime nis sot”, Edith Harxhi thirrje Bashës: Po pengohen demokratët të votojnë se nuk kanë qenë aktivë në fushatë, nuk është normale

Edith Harxhi kandidate për kryetare të Partisë Demokratike, pak minuta më parë ka votuar në njësinë numër 5. Në një deklaratë për mediat ajo u...

“17% e demokratëve kanë votuar”, Gjana bën bilancin dhe flet për akuzat e Shehajt: Nuk është përjashtuar asnjë vëzhgues…

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana nga qendra e votimit në Tiranë, është shprehur se deri më tani kanë votuar 17.2%e demokratëve. Ai...

Fatbardh Kadilli i drejtohet kutive të votimit, mesazh demokratëve: Nëse e doni PD votoni, ringritja fillon sot

Fatbardh Kadilli kadidati për kryetar të PD, pak minuta më parë ka hedhur edhe votën e tij. Ai një një deklaratë për media u shpreh...

Lajmet e fundit