Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

zgjedhjet ne pd

Paralajmërimi i Bujar Nishanit: Zgjedhjet në PD jo të rregullta, Edith Harxhi do t’i publikojë nesër të gjitha faktet

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka deklaruar mbrëmjen e sotme se zgjehdjet për kryetarin e Partisë Demokratike ishin të manipuluara. Ai paralajmëroi se nesër kandidatja Edith Harxhi...

Grida Duma e thotë hapur: Po e thyej etikën, kam votuar për Lulzim Bashën

Deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike, Grida Duma, e ka thënë hapur mbrëmjen e sotme se ka votuar Lulzim Bashën në zgjedhjet për kryetarin...

U kap “mat” duke fotografuar votën, justifikohet Genc Pollo: Nuk di të ndalohet fotografimi i kabinës së votimit

Ditën e djeshme u zhvilluan në Partinë Demokratike zgejdhjet për kryetarin e ri, ku LulzimBasha arriti të fitojë bindshëm ndaj Agron Shehajt, Edith Harxhit...

ABUZIMET në ZGJEDHJET e PD-së/ Gazetaret votojnë për kryetarin e ri pa qenë anëtare të partisë (VIDEO)

Fiks Fare denoncoi sot parregullsitë dhe abuzimet në procesin zgjedhor për zgjedhjen e kreut të Partisë Demokratike në 13 qershor 2021. Gazetaret e Fiks fare...

Nishani tregon në Euronews Albania manipulimin e zgjedhjeve brenda PD: Basha ka më pak se 30% të votave, nuk ka moral të përmbushë detyrën

Ish-presidenti Bujar Nishani gjatë një interviste në emisionin “Raw Politics” të drejtuar nga Erla Mëhilli, tha se gara brenda PD është zhvilluar jashtë çdo...

ISP analizon me kritika zgjedhjet në PD: S’ka regjistër për anëtarësinë, votëbesimi i Bashës u ul me 20 mijë. PD nuk ka rregulla dhe...

Instituti i Studimeve Politike ka bërë një analizë përsa i takon zgjedhjeve në Partinë Demokratike, dje më 13 qershor. ISP me kritika del në...

Pas fitores së zgjedhjeve në PD, Basha u drejtohet demokratëve: Treguat që nuk e njihni masakrën zgjedhore, do të vijojmë luftën kundër regjimit Rama-Doshi...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas fitores së zgjedhjeve brenda PD-së, u është drejtuar demokratëve me anë të një video-mesazhi, ku i falenderoi...

Nuk arriti të fitonte zgjedhjet në PD, reagon Edith Harxhi: Duhet të vazhdojmë të kërkojmë zgjedhje të lira, ajo që ndodhi nuk ndalon misionin...

Edith Harxhi nuk arriti të fitonte zgjedhjet brenda PD-së dhe të zgjidhej kryetarja e re e partisë, duke arritur të marrë më shumë se...

Lulzim Basha reagon për herë të parë pas fitores: Faleminderit për mbështetjen! Kjo është një shprehje e besimit në rrugën tonë drejt ndryshimit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë pas fitores së zgjedhjeve ditën e djeshme, ku u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike.Ai...

VOA: Basha rikonfirmohet bindshëm në krye të PD

Në Shqipëri kryetari aktual Lulzim Basha, u rikonfirmua për një mandat të tretë në drejtimin e Partisë Demokratike, pas votimit të zhvilluar të dielën...

Lajmet e fundit