Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

Zgjedhjet ne Kosove

IRONIA/ Basha uroi partitë në Kosovë për zgjedhjet, i kthehet Bujar Nishani: Si nuk ke pak dinjitet, si mund të flasësh ti për vlera...

Politikani i djathtë Bujar Nishani i kthehet Lulzim Bashës, pas mesazhit të këtij të fundit për zgjedhjet në Kosovë. Sipas Nishanit, nuk mund të...

Rezultati i dobët i Vetëvendosjes në zgjedhje, Erion Braçe poston foton dhe sulmon Albin Kurtin

Lëvizja Vetëvendosje arriti një rezultat shumë të dobët në zgjedhjet lokale që u zhvilluan në Kosovë, pasi mundi të fitojë vetëm në 4 komuna. Pas...

Lëvizja Vetëvendosje drejt disfatës në zgjedhjet lokale? Ja rezultati i deritanishëm

Lëvizja Vetëvendosje duket se po pëson një disfatë në zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Kosovë. Sipas rezultateve të deritanishme të bërë të ditura nga...

Albin Kurti voton dhe ka një mesazh për qytetarët: Ta shfrytëzojnë këtë moment barazie, do punojmë për fuqizimin e komunave

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka hedhur votën e tij në zgjedhjet që po mbahen ditën e sotme për të zgjedhur kryetarët e komunave. Në...

Albin Kurti flet pas takimit me presidentin Hashim Thaçi: Zgjedhje të reja brenda këtij viti

Ka përfunduar takimi i Albin Kurtit, kryeministër në detyrë i Kosovës, me presidentin Hashim Thaçi. Takimi u mbajt duke nisur nga...

Zgjedhjet në Kosovë, KQZ: Procesi i rinumërimit të votave përfundon nesër

Komisioni Qendror Zgjedhor në Kosovë, (KQZ), ka bërë me dije se procesi i rinumërimit të votave në tërësi nga zgjedhjet e parakohshme të 6...

Zgjedhjet në Kosovë, partitë serbe të gatshme për bashkëpunim me qeverinë Kurti

Subjektet politike, të cilat në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë kanë përfaqësuar komunitetin serb, presin dhe janë të gatshme të...

U helmuan nga zarfat e ardhur nga Serbia, dalin nga spitali 12 komisionerët e zgjedhjeve

Në 13 tetor, në Ministrinë e Infrastrukturës së Prishtinës 12 komisionerë të zgjedhjeve u helmuan nga disa zarfa me vota të ardhura nga...

Zgjedhjet në Kosovë, Kurti dhe Osmani thyejnë rekordin e votave të fituara  

Lideri i Vetëvendosjes dhe kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, kanë arritur që thyejnë rekordin e votave të marra brenda subjekteve...

Lajmet e fundit