Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

ZGJEDHJET E PD

Tre orë nga nisja e procesit, Albana Vokshi tregon pjesëmarrjen e demokratëve për zgjedhjen e kreut të PD

Kryetarja e Komisionit të organizimeve dhe operacioneve elektorale, Albana Vokshi në një deklaratë për media ka folur për procesin e zgjedhjeve për kryetarin  e...

“Shqipëria, rruga kryesore e heroinës në BE”, Berisha në Berat: Rama flet më shumë për kanabisin se për grurin, misioni ynë të shpëtojmë vendin

Ish-kryeministri Sali Berisha po zhvillon një takim në Berat me demokratët në kuadër të zgjedhjeve për kryetarin e PD. Berisha deklaroi se demokratët janë ngritur...

Duke pritur radhën, Basha kandidati i parë që shkon për të votuar në zgjedhjet brenda PD

Kreu i PD-së Lulzim Basha është i pari nga kandidatët për kryetar të kësaj partie, që i është drejtuar kutisë së votimit. Basha shihet në...

Zgjedhjet në PD, Gjana: Agron Shehaj dorëzoi listë blof të komisionerëve, është e papranueshme

Kreu i Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike, Jemin Gjana ka sjellë zhvillimet më të fundit për ecurinë e zgjedhjeve të 13 qershorit brenda partisë. Gjana...

Sa me Bashën sa me Agronin, Stresi shpreh mbështetje publikisht për Shehajn

E Kur bie fjala për Partinë Demokratike, Stresi është një ndër mbështetësit më të “flakët” dhe të “çmendur”. Gjatë fushates për zgjedhjet e 25 prillit,...

Kandidon për kreun e partisë, Kadilli nis turin e takimeve me anëtarët e PD në Berat: Ejani të bisedojmë së bashku…

Fatbardh Kadilli, kandidat për kryetar i PD në 13 qershor, ditën e sotme nis turin e takimeve me anëtarët e PD-së në Berat. Me anë...

Diferencë e madhe votash, zgjidhet kreu i PD në Elbasan (EMRI)

Përfundojnë zgjedhjet për kreun e ri të PD në Elbasan. Eugen Isaj është kryetari i ri i Partisë Demokratike me një...

Përfundojnë zgjedhjet në Vlorë, zgjidhet kryetari i ri i PD

Kanë përfunduar zgjedhjet për kryetarin e ri të PD në Vlorë. Genc Deromenaj është zgjedhur kryetari i ri i Partisë Demokratike...

Lajmet e fundit