Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

Zgjedhjet e parakohshme ne Kosove

Zgjedhjet e 6 tetorit, ja cila do të jetë përbërja e re e Kuvendit të Kosovës (FOTO)

Pavarësisht se nuk është çertifikuar rezultati përfundimtar i zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit në Kosovë, analisti i sistemit zgjedhor Blerim Vela pasqyron në...

Vazhdojnë bisedimet VV-LDK, ja kush mund të drejtojë Kuvendin e ri

LDK-ja dhe VV-sja vazhdojnë negociatat për krijimin e qeverisë së re dhe në skenë ka dalë emri i parë i propozuar për Kryetarin e...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, Osmani: E shohim Vetëvendosjen si partner në qeverinë e ardhshme

Kandidatja për kryeministre e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka theksuar se opozita e deritanishme duhet të formojë qeverinë e re pas zgjedhjeve...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, NISMA e Fatmir Limajt koalicon parazgjedhor me AKR-në e Pacollit

Nisma Socialdemokrate dhe AKR kanë nënshkruar sot në Prishtinë marrëveshjen për të shkuar në koalicion parazgjedhor në zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, Haradinaj: Vendi rrezikon të qeveriset nga liderë të paqendrueshëm, nuk bëjmë koalicion me partitë e mëdha

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e parlamentit në seancën...

Lajmet e fundit