Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
26 °
Sht
26 °
Die
24 °
Hën
25 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Zgjedhjet e 30 qershorit

“Çfarë mjerimi”, Petrit Vasili: Gjykata Kushtetuese vendosi të mos dëgjojë “budallenjtë” e ODIHR, por zbardh vetëm atë që i kërkon qeveria

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka deklaruar se Gjykata Kushtetuese degradoi me vendimin e saj për zgjedhjet e 30 Qershorit në mënyrën më të...

A do të dekretoni zgjedhjet e 30 Qershorit? Përgjigjet Meta: Do e shpall kur të lexoj vendimin e Kushtetueses me firmë e vulë!

Presidenti i vendit Ilir Meta ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të mbajë një qëndrim zyrtar për vendimin e Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet...

Vendimi për 30 Qershorin, Voltana Ademi: Presim një arsyetim më të plotë nga Kushtetuesja, s’jemi të qartë

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka reaguar për vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila legjitimoi dje zgjedhjet e 30 Qershorit. Ajo u shpreh se për...

Kushtetuesja legjitimoi 30 qershorin, Balla thirrje Metës: Cakto datën e zgjedhjeve për Bashkitë pa kryetarë!

Gjykata Kushtetuese legjitimoi dje zgjedhjet e 30 qershorit, duke i dhënë të drejtë qeverisë dhe Partisë Socialiste, ndërsa rrëzoi pretendimet e Shoqatës së Bashkive...

Balla përshëndet vendimin e Kushtetueses: 30 Qershori u certifikua si dita e mësimit historik, në ato zgjedhje u vendos populli mbi partitë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila certifikoi zgjedhjet e 30 Qershorit. Në një postim...

Komisioni i Venecias: Presidenti NUK kishte të drejtë të shtynte zgjedhjet e 30 qershorit, bojkoti NUK mund të kthehej në levë të partive për...

Komisioni i Venecias ka nxjerr draft-opinionin për zgjedhjet e 30 qershorit 2019. Sipas këtij dokumenti, zgjedhjet edhe pse u bënë me një forcë politike...

Zgjedhjet e 30 qershorit, analisti: Palët e kanë kapur nga xhaketa dhe i kërkojnë të marrë vendimin! Kushtetuesja më të lehtë e ka të...

Analisti Arjan Vasjari ka komentuar sot vendimin që pritet të japë Gjykata Kushtetuese për zgjedhjet lokale të ’30 qershorit 2019’, ku opozita nuk mori...

Rifillon seanca për “30 qershorin” në Kushtetuese, Kuvendi: Paditësi nuk gëzon legjitimitet

Në Gjykatën Kushtetuese ka rifilluar seanca gjyqësore për zgjedhjet e “30 qershorit”. Shoqata e Bashkive e drejtuar nga Voltana Ademi ka bërë padi dhe kërkon...

Ismail Kadare mesazh pak para zgjedhjeve: Shqiptarët të respektojnë kombin e tyre

Shkrimtari Ismail Kadare ka dhënë një mesazh për shqiptarët pak ditë para zgjedhjeve parlamentare, ku thotë se shqiptarët duhet të respektojnë kombin e tyre. “Unë...

Lajmet e fundit