Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

zgjedhjet e 25 prillit

Falsifikoi materialet zgjedhore të 25 prillit, arrestohet në Qafë Thanë numëruesi i votave i shpallur në kërkim (EMRI)

Eduart Zito 35-vjeç, i akuzuar për falsifikim të materialeve zgjedhore nw zgjedhjet e 25 prillit, është arrestuar këtë të mërkurë në tentativë për t’u...

Një vit nga zgjedhjet e 25 Prillit, Rama poston foton: Në këtë ditë na u besua mandati i tretë

Si sot një vit më parë, 25 prill 2021, u zhvilluan zgjedhjet, ku Partia Socialiste me në krye kryeministrin Edi Rama siguruan mandatin e...

Rudina Hajdari e zbulon për herë të parë: Doja të kandidoja për zgjedhjet e 25 prillit, Basha e refuzoi kategorikisht

Ish-deputetja, Rudina Hajdari ka treguar se në zgjedhjet e 25 prillit kishte kërkuar që të kandidojë për deputete në PD, por që Lulzim Basha...

PARALAJMËRIMI i Kryemadhit: Shumë shpejt do të publikoj DOSJEN! Paratë e ardhura nga Malta janë përdorur për blerjen e votave në Durrës

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat reagoi për çështjen e inceneratorëve. Ajo ka paralajmëruar se do të bëjë publike...

KQZ kallëzon 21 komisionerë dhe numërues, manipuluan zgjedhjet e 25 Prillit (EMRAT)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës 21 komisionerë dhe numërues të cilët sipas tyre kanë shkelur ligjin në zgjedhjet...

Rezultati zhgënjyes në zgjedhjet e 25 Prillit, Rama “dush të ftohtë” strukturave të PS-së në Shkodër

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një takim me strukturat e Partisë Socialiste në Shkodër, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm Damian...

“Asnjë votë për LSI! Nëse nuk ja jepni PD, më mirë votoni PS”/ Miranda Rira nxjerr SMS me deputetin demokrat: S’krijohet fryma duke përçarë...

Ish-kandidatja për deputete e LSI në qarkun e Elbasanit, Miranda Rira i është përgjigjur sekretarit të përgjithshëm të PD, Gazment Bardhit, për çështjen e...

Nard Ndoka tregon si e injoroi Lulzim Bashën në rrugë: Mendova njëherë ta respektoj, por mu rrotullua diçka e brendshme dhe i ktheva kurrizin

Kreu i Partisë Demokristiane , Nard Ndoka, ka folur për marrëdhënien e tij me kryedemokratin Lulzim Basha pas zgjedhjeve të 25 prillit, ku Ndoka...

Mblidhet Komisioni Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit është mbledhur përsëri sot për të vazhduar punën për hetimin e asaj që demokratët e quajnë "masakër...

U larguan nga Komisioni Hetimor, Toni Gogu shpjegon arsyet: Alibeaj injoroi të drejtën tonë për të paraqitur propozimet

Nënkryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Toni Gogu ka reaguar për mbledhjen e mbajtur ditën e sotme të Komisionit Hetimor për zgjedhjet e...

Lajmet e fundit