Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

zgjedhjet e 2021

“Ne do të jemi duke vëzhguar”, ambasada e SHBA: Ekipet tona janë shpërndarë në të gjithë Shqipërinë

Ekipi i Ambasadës Amerikane të Shteteve të Bashkuara janë shpërndarë në të gjithë vendin për të parë procesine votimit. Me anë të një postimi në...

Rasti i dytë për sot, shoqërohet në polici një qytetar, tentoi të fotografojë votën (EMRI)

Një incident ka ndodhur gjatë procesit të votimit në shkollën Çajupi në Tiranë. Bëhet me dije që një qytetarë ka tentuar të fotografojë votën e...

Celibashi: Vijon procesi i votimit në të gjithë vendin, pezullohet procesi në Lekbibaj komisonerët debat me njëri-tjetrin

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi ka bërë një përmbledhje në lidhje me procesin e votimit deri më tani. Ai tha se votimi...

Rezultatet e zgjedhjeve 2009 dhe 2013 sipas sistemit aktual dhe atij pa koalicione që propozohet për 2021-shin (TABELA e MANDATEVE TË PS, PD E...

Nisma e mazhorancës për të ndryshuar Kushtetutën është arsyetuar me nevojën e hapjes së sistemit zgjedhor dhe kalimin nga listat e mbyllura në listat...

Lajmet e fundit