Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

zgjedhjet e 2021

REZULTATET E FUNDIT: Partia Socialiste lë mbrapa demokratët, thellon avantazhin në rang vendi

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e fundit për çdo parti në rang të vendit. Nga përditësimi I orës 08:01 të mëngjesit të 26...

Komisonerët lodhen, ndalon procesi i numërimit të votave në disa qytete

Komisionerët duket se pas një pune të gjatë në numërimin e votave janë lodhur dhe kanë kërkuar pushim. Bëhet me dije se është ndaluar procesi...

Numërohen 50 kuti votimi në Durrës, PS me rreth 2 mijë vota më shumë, ja sa vota ka marrë PD dhe LSI

Qarku i Durrësit ka përshpejtuar ritmin e numërimit të kutive të votimit. Sipas përditësimit të fundit të KQZ, të orës 7:21 janë numëruar 50 kuti...

Numërohen 82 kuti në Gjirokastër, PS me dyfishin e votave

Vijon numërimi i votave në të gjithë vendin. Deri më tani në qarkun e Gjirokastrës janë 82 kuti nga 207. Në Gjirokastër dominon PS me...

Rezultatet e nxjerrin fitues, Rama publikon foto: Çfarë agimi në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto këtë mëngjes, ku shihet agimi i diellit në Tiranë. “Çfarë agimi në Tiranë”, shkruan Rama. Duket se ky...

Bashkëshortja e Ramush Haradinaj voton në Shqipëri, u bën thirrje shqiptarëve: Përmes votës përcaktoni të ardhmen Evropiane

Anita Haradinaj, bashkëshortja e Ramush Haradinaj ka votuar në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Ajo u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të votojnë dhe...

Përfundon procesi i votimit në burgun e grave në Ali Dem

Procesi i votimit në burgun 325 në Ali Dem QV 1960 në KZAZ 31 ka përfunduar. Sekretari i komisionit Olti Pashaj ka bërë të ditur...

Zgjedhjet e 2021/ Deklarata e liderëve të institucioneve dhe krerëve të partive menjëherë pas votimit

Sot qytetarët shqiptarë votojnë për Parlamentin e ri që do të qeverisë për 4 vitet e ardhshme. Në ketë ditë nuk kishte si të mungonta...

Prej 22 vitesh jetojnë në Shqipëri, çifti turk voton për herë të parë

Një çift turk që prej vitesh jeton në Shqipëri, kanë votuar sot për herë të parë. Ata janë pajisur me pashaporta shqiptare rreth 7 vite...

Fatos Nano nuk e kursen humorin në këto zgjedhje: Ishte pjesëmarrje pak e ulët, erdha ta nxis, të mos jetë e gjatë periudha që...

Ish kryetari I PS Fatos Nano dhe bashkëshortja e tij Xhoana Nano u paraqitën në Mullet ku votuan në qendrën e tyre. Fatos Nano si...

Lajmet e fundit