Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

zgjedhjet e 2021

Tom Doshi flet nga numërimi i Shkodrës: Nuk bëj koalicion me Lulzim Bashën, koalicion do bëjmë me PS (DEKLARATA)

Tom Doshi nga qendra e numërimit në Shkodër thotë se dy mandatet në Tiranë dhe një në Shkodër do të shkojnë për koalicion me...

Përfundon numërimi në Has, PD merr dyfishin e votave nga PS, LSI vetëm 14 vota

Ka përfunduar numërimi i votave në Has, qarku i Kukësit. Sipas informacioneve të KQZ janë numëruar 28 nga 28 kuti, dhe ka fituar Partia Demokratike...

Erion Veliaj ironizon komisionerët e PD: Ju lutem, zgjohuni dhe kthehuni në numërim, nuk kemi kohë

E pikërisht kur shpalli fitoren në Bërzhitë në krah të deputetit Xhemal Qefalia, Erion Veliaj kërkoi nga komisionerët e opozitës që të vazhdojnë numërimin. “Ju...

Ora 9.30/ Elbasani sërish ndryshon mandatet, PS merr mandatin e 9-të, e humb PD

Duket se me vazhdimin e numërimit të votave, ndryshime ka në numrin e mandateve edhe në qarkun e Elbasanit. Kështu, ndërsa në orën 08.00,...

REZULTATET E FUNDIT: PS më shumë se 226 mijë vota, demokratët 176 mijë, ja sa ka marrë LSI

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e fundit për çdo parti në rang të vendit. Deri më tani janë numëruar kuti në rang të...

Veliaj del me gjithë socialistët e njësisë 10: Falemnderit Fatmir Xhafaj, t’I përqafojmë opozitarët, janë vëllezërit tanë (Mesazhi I parë)

Erion Veliaj, kreu I Bashkisë së Tiranës doli I pari nga selia rozë në orën 09.15 minuta sot me gjithë grupin e njësisë 10...

Përfundon numërimi në Këlcyrë, PS fiton me rreth 700 vota më shumë se PD

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Këlcyrë në qarkun e Gjirokastër. Në Këlcyrë PS dominon me 1750 vota e ndjekur nga PD me...

“Jam i shokuar”, Mziu akuzon qeverinë: Po VIDHEN vota, edhe në bastione po marrim rezultate negative

Kandidati për deputet për Partinë Demokratike në qarkun e Dibrës, Xhelal Mziu ka akuzuar qeverinë se po vjedhin vota pasi entuziazmi i qytetarëve para...

Përfundon numërimi në Himarë, PS gati dyfishin e votave të PD, socialistët marrin bashkinë e dytë

Ka përfunduar votimi në bashkinë e Himarës, Qarkun e Vlorës. Partia Socialiste ka arritur të marrë pothuajse dyfishin e votave të Partisë Demokratike, ndërkohë që...

Publikimi i votave në njësinë numër 10, Celibashi: Rezultati mund të ishte shpallur më herët, 100% i sigurt; THIRRJE partive politike

Vetëm 13 orë pas mbylljes së procesit të votimit në Njëesinë numër 10 në Tiranë është publikuar rezultati i zgjedhjeve. Kryetari i KQZ Ilirjan Celibashi...

Lajmet e fundit