Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

zgjedhjet e 2021

Taulant Balla kthehet FITIMTAR në shtëpi, pas tre muajsh takon vajzën e tij: Më në fund tek Melani

Taulant Balla arriti të triumfojë në qytetin e Elbasanit në zgjedhjet e 25 prillit. Pas takimeve të shumta në çdo shtëpi në qarkun e Elbasanit...

PD humbi zgjedhjet, Stresi dhe Basha nuk DORËZOHEN, reperi i bën komentin epik

Stresi është një nga artistët të cilët kanë dalë publikisht krah Partisë Demokratike. Që prej momentin kur rezultatet e para filluan të dalin për...

Anila Denaj e preferuara në Delvinë, lë pas me vota Ramën, në PD kryeson Julian Zoto

Anila Denaj është kandidatja më e preferuar për qytetarët e Delvinës në këto zgjedhje. Bëhet me dije se kandidatja ka marrë 1 mijë e 234...

LSI “avulloi” në këto zgjedhje, Petrit Vasili merr vendimin e papritur

Teksa procesi i numërimit të votave vijon në kutitë e fundit për të konfirmuar përfundimisht fitoren e Partisë Socialiste, nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit...

Veliaj “ngacmon” kandidatët e PD: Si është ajo kënga e tyre “unstoppable”, ne fituam Kavajën dhe Rrogozhinën

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka dalë në një deklaratë për median, ku u shpreh shumë i lumtur për fitoren në Kavajë dhe Rrogozhinë. Veliaj e ka...

Kujtim Gjuzi kërkon votën: Dy kandidatët tanë në Krujë bashkë me zonjat bëjnë 4 vota, na kanë shënuar 3 (FOTO)

Një nga anëtarët e koalicionit ABEOK, Kujtim Gjuzi ka “denoncuar” në rrjete sociale mungesën të një vote. Me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Garës po i vjen fundit, Basha nuk dorëzohet, ja çfarë po lëviz në selinë e PD

Gara e zgjedhjeve është në fund pasi kanë ngelur dhe rreth 7% e kutive për të numëruar. Ditën e sotme u lajmërua nga kryeministri Edi...

PS merr 5 mandate, përfundon numërimi në qarkun e Beratit, LSI sërish “me duart në xhep”, ja sa mori PD

Ka përfunduar numurimi dhe në qarkun e Beratit. Në këtë qark është shpallur fituese PS, e cila ka arritur të "rrëmbeje" 5 mandate, ndërsa PD...

“Ne kemi kërkuar votën për Edi Ramën”, Balluku entuziaste për fitoren: Nuk do të ishim këtu nëse në krye nuk do të kishim atë

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku së bashku me kryetarin e bashkisë, Erion Veliaj nga njësia 6 në Kombinat kanë falenderuar të gjithë mbështetësit e...

Mbyllet procesi i numërimit në Lezhë, PD “rrëmben” 4 mandate, ja sa mori PS, LSI del “bosh”

Ka përfunduar procesi i numërimit në Qarkun e Lezhës. KQZ bën me dije se janë numëruar 249 kuti nga 249. Fituese në këtë qark është...

Lajmet e fundit