Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

zgjedhjet e 2021

“Ca si kameleon, ca si zvarranik”, Paloka nxjerr dokumentin dhe denoncon me emra: Të akuzuarit në SPAK për blerje votash, numërues në KQZ

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka deklaruar se personat që janë denoncuar në SPAK për shit-blerje votash në Durrës, janë caktuar nga Komisioni...

I fundit në listë që mori mandatin në Tiranë, Shalsi: Do vazhdojmë të punojmë me pasion dhe përkushtim, bashkë i’a dolëm

Ministri i Shtetit për Sipërmarrjen, Eduard Shalsi ka reaguar pas fitores së Partisë Socialiste pas zgjedhjeve, por edhe për fitoren e tij, pasi arriti...

Petrit Vasili i del në mbrojtje Bashës: Çdo kërkesë për dorëheqjen ndihmon Ramën, kushdo që bën lojën e Satrapit është i shitur

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i ka dalë në mbrojtje kreut të PD-së, Lulzim Basha. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shprehet...

Puthje e përqafime mes deputetëve, “shpërthen” Murrizi: O njerëz mos u zemëroni me njëri-tjetrin për hatër të atyre që iu duan sa për të...

Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi ka ironizuar deputetët e PS dhe PD të cilët janë përqafur pas ka mbaruar numërimi i votave. Në...

Më i votuari nga kadidatët e PD në Berat, Alizoti: Faleminderit për gjithçka që arritëm të bëjmë

Vetëm pak orë më parë përfundoi numërimi i kandidatëve në Berat, ku nga PD më i votuari ishte Tomor Alizoti. Alizoti me anë të një...

Kancelari i Austrisë uron Ramën për fitoren: Presim të forcojë më tej marrëdhëniet tona bilaterale

Kancelar i Austrisë, Sebastian Kurz ka uruar kryeministrin Edi Rama për mandatin e tretë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai shkruan se...

Doli video duke shpërndarë ushqime për vota, reagon Vokshi: Në qese kishte motlo, neskafe dhe redbull për komisionerët e PD për ditën e zgjedhjeve

Mbrëmjen e djeshme në emisionin investigativ “fiks fare” u denoncua një rast ku shtabi i Albana Vokshit shpërndante pako ushqimore në këmbim të votës...

Fitoi mandatin për deputete në Elbasan, Açka: Falenderoj çdo familje që më hapi derën, kam nderin të vazhdoj me ta miqësinë politike

Flutura Açka arriti të marrë mandatin e deputetes në qarkun e Elbasanin nën siglën e Partisë Demokratike. Me anë të një postimi në rrjetet sociale...

“Mbyllet” edhe Berati, Klosi më i votuari nga PS, ja kush kryeson te PD

Ka përfunduar numërimi në qarkun e Beratit për kadidatët. Në këtë qark Partia Socialiste ka arritur të marrë 5 mandate, ndërsa PD ka arritur të...

Hoqi dorë nga mandati, por Tom Doshi është më i votuari në Shkodër, lë pas kandidatët e PS dhe të PD

Ka përfunduar pak orë më parë numërimi i kadidatëve për deputet në Shkodër. Në këtë qark mandatet janë ndarë 5 për Partinë Demokratike, 3...

Lajmet e fundit