Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

zgjedhjet 2021

KRIMET ZGJEDHORE/ Prokuroria e Përgjithshme bën bilancin: Janë arrestuar në flagrancë 5 persona, 3 prej tyre janë dënuar me burg

Pas përfundimit të zgjehdjeve të 25 prillit, partitë politike depozituan në Prokurori paditë për veprime të cilat i kanë cilësuar si krime zgjedhore.Prokuroria e...

Fatmir Xhafaj rrëfehet për herë të parë pas zgjedhjeve; nga marrëdhëniet me Ramën e Veliajn te “viktimat e diversionit brenda partisë”: Meta vinte te...

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj ka folur për herë të parë pas certifikimit zyrtar të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit ku ai u rendit...

Pasi shpalli “non grata” Berishën, Antony Blinken uron Edi Ramën për fitoren e zgjedhjeve

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka përgëzuar kryeministrin Edi Rama për fitoren e zgjedhjeve të 25 prillit.Sipas Blinken, zgjedhjet ishin paqësore, ndaj Shqipëria...

VLORË/ Damiani “shkakton TËRMET” në PS: Pse humbëm vota! Njerëzit që punuan për vota personale; të ndryshojë Bashkia; 118 të deleguar dështuan, ja ku...

Socialistët Vlonjatë e bënë analizën e tyre për zgjedhjet 2021. Damian Gjiknuri, në raportin pëundimtar shpërndarë strukturave, “u ka bërë një dush të ftohtë”...

Rrëzimi i ankimimeve për qarqet Durrës dhe Shkodër, reagon PD: Anëtarët e KAS marrin urdhra nga telefoni

KAS vendosi ditën e sotme të rrëzojë kërkesat e PD-së për të shpallur të pavlefhsme zgjedhjet në qarqet e Durrësit dhe Shkodrës.Përfaqësuesi i PD...

Pas LSI-së, edhe PD ankimon në Kolegjin Zgjedhor zgjedhjet në qarkun e Gjirokastrës

Partia Demokratike ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në qarkun e Gjirokastrës.Përfaqësuesi i PD, Marash Logu, njofton se ka...

“Mandati i LSI u grabit në tavolinë”, Çela reagon pas vendimit të KAS: Noterizoi masakrën zgjedhore në Berat

Kandidati për deputet i LSI, Ardit Çela ka reaguar lidhur me vendimin më të fundit të KAS, i cili rrëzoi kërkesën e PD dhe...

Tjetër dështim për opozitën në KAS, pas Gjirokastrës “bie” edhe Berati: Nuk ka pavlefshmëri apo përsëritje të zgjedhjeve!

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar ankimimin e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim edhe për Qarkun e Beratit. Është...

Meta reagon për ankimimet në KAS: Asgjë s’ka mbaruar! Të rinumërohet çdo votë me transparencë

Presidenti Ilir Meta reagon për ankimimet e partive opozitare PD, PS dhe kandidatëve të pavarur në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), duke thënë...

Opozita flet për “masakër zgjedhore”, Yuri Kim e prerë: PD të kthehet në Parlament! Partitë të njohin rezultatin e zgjedhjeve

Ambasadorja e SHBA deklaron se është e rëndësishme për Shqipërinë që të gjitha palët politike të njohin rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Ambasadorja...

Lajmet e fundit