Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

zgjedhje

U futën me duar bosh në takimin me Kryemadhin, përfaqësuesit dalin me dy dosje, ja çfarë u dha kryetarja e LSI përfaqësuesve të OSBE

Delegacioni i vëzhguesve të OSBE-ODIHR ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Përfaqësuesit e ODIHR hynë “me duar bosh”...

Keni bërë plane fundjavën e parë pas zgjedhjeve? E shtuna me reshje, e diela e Pashkëve do të…

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton të gjithë qytetarët që kanë bërë plane për këtë fundjavë të parë pas zgjedhje, që moti nuk do të jetë...

Edi Rama me mesazh paqeje: Jemi një familje e madhe në të njëjtin atdhe

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij Linda, kanë votuar pak minuta më parë në zonën e tyre në Surrel.Pasi hodhi votën në kutinë...

“Ka probleme në 230 qendra votimi”, zëdhënësja e KQZ: Komisionerët kanë vështirësi në përdorimin e pajisjeve, po votohet manualisht

Zëdhënësja e KQZ Drilona Hoxhaj, ka sqaruar se rreth në 230 qendra votimi në gjithë vendin, ka pasur disa probleme me votimin dhe identifikimin...

Lulzim Basha, kreu i PD voton me një vajzë të re 18 vjeçare, bashkëshortja Aurela nuk voton në Shqipëri (FOTO)

Kreu i PD Lulzim Basha është shfaqur në qendrën e votimit në njësinë 8 në lagjen e tij. Porn ë mungesë të votës së...

Për deputet kandidon në Fier por voton në Tiranë, Gramoz Ruçi: Sot fitues janë vetëm qytetarët, nga nesër do kemi një fitues dhe një...

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka votuar pak minuta më parë në Tiranë. Ai ka hedhur votën dhe nuk ka bërë ansjë deklaratë në qendrën e...

Edi Rama mesazh shqiptarëve: T’i shprehim bindjet e ndryshme me votë, të tregojmë se përtej partive për ne është Shqipëria

Kryeministri Edi Rama u drejtohet shqiptarëve me një mesazh në ditën e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Rama thotë se përtej partive e ndasive,...

VOA: Shqipëria bëhet gati për të zgjedhur parlamentin e ri, rreth 3.6 milionë qytetarë të regjistruar në listat e votuesve

Një numër vëzhguesish nga ODIHR, asambleja parlamentare e OSBE-së dhe Këshilli i Europës, së bashku me grupe nga ambasada të ndryshme, do të ndjekin...

Ambasada amerikane gati të vëzhgojë zgjedhjet e nesërme: Do jemi atje deri sa puna të jetë kryer, nga votimi deri te numërimi i votave

Ambasada amerikane në Shqipëri me anë të një postimi në rrjetet sociale ka treguar se është gati që ditën e nesërme të zhvillojë misionin...

Grida Duma: Rama thotë “vetëm unë”, iu bë gropë kraharori duke e goditur. Basha po mbledh edhe socialistët që nuk e gjejnë veten te...

Kandidatja e Partisë Demokratike për qarkun e Tiranës, Grida Duma, ka folur ditën e sotme për zgjedhjet e 25 prillit, ku ka komentuar fushatën...

Lajmet e fundit