Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
54 %
2.6kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

zgjedhje PD

Bujar Nishani “godet” Lulzim Bashën: Kryetar i paaftë dhe jo serioz! Si mund të fitojë zgjedhjet kur në PD e votoi vetëm 30% e...

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD Bujar Nishani, njëherësh pjesë e grupimit “PËR PD” që kërkonte zgjedhje në selinë blu dhe largimin e Lulzim...

Me mbi 1.000 vota, anëtarësia e PD në Vlorë zgjedh “të preferuarin” për kryetar: Sa janë votuar Basha, Kadilli, Harxhi dhe Shehaj

Edhe Vlora voton kandidatin e preferuar për kryetar të Partisë Demokratike të Shqipërisë, shkruan newsbomb.al. Lulzim Basha është kandidati më i votuar nga anëtarësia...

Mbyllet Saranda: Lulzim Basha fiton në qytetin bregdetar, Agron Shehaj merr gati gjysmat e votave të tij (Si renditen kandidatët e tjerë)

Anëtarësia e Partisë Demokratike në Sarandë votëbeson Lulzim Bashën. Në qytetin bregdetar ka përfunduar numërimi i kutive për kreun e PD dhe kryetari aktual...

Alarmi i votuesit të PD: Në 25 prill me familjen e nënën e sëmurë votova për PD, jam anëtar nga themelimi, sot Lul Basha...

Votuesi i PD-së Artan Lleshi ka ngritur alarmin në lidhje me votimin brenda Partisë Demokratike. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai shkruan...

Demokratët fajësuan djegien e mandateve për humbjen, Lulzim Basha “nuk bën mbrapa”: Ishte sakrifica jonë për shqiptarët

Në Partinë Demokratike, fajësuan Lulzim Bashën për djegien e mandateve pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit. Të tre kandidatët e tjerë përballë Bashës...

Basha takime me demokratët në Qarkun e Elbasanit: Nuk mund të pranoj dorën e autorit të kësaj masakre që shtrihet gjoja për bashkëpunim

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar një takim me demokratët në Elbasan, Librazhd, Gramsh, Cërrik, Belsh, në kuadër të fushatës...

Lulzim Basha vijon turin e takimeve me demokratët: Nuk jemi në gjunjë, por të bashkuar më shumë se kurrë për të rrëzuar regjimin Rama-Doshi-Rraja

Kreu i PD Lulzim Basha, është takuar sot me strukturat e Partisë në Durrës dhe Krujë. Basha u shpreh se e vetmja forcë që...

“Do të ketë vetëm opozitë, opozitë”, Agron Shehaj u zotohet demokratëve: Me mua në krye të PD, nuk do të ketë asnjë marrëveshje me...

Agron Shehaj, kandidat për kryetar i PD, thotë se nëse ai fiton nuk do të ketë bashkëqeverisje apo marrëveshje me Edi Ramën, shkruan newsbomb.al....

Zgjedhjet brenda partisë, Lulzim Basha fajëson Ramën: Po përpiqet të krijojë përçarje brenda nesh

Kryetari i PD Lulzim Basha, gjatë një takimi me demokratët në Tiranë u ka shprehur atyre mirënjohje të thellë për punën dhe përkushtimin e...

Lulzim Basha takime në Rrogozhinë e Kavajë, demokratët e ndjekin nga gardhi: Ne as i njohim dhe nuk do ta pranojmë masakrën zgjedhore të...

Kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar sot nëj tur takimesh në Rrogozhinë e Kavajë, ku ka kërkuar mbështetje nga anëtarësia për t’u rizgjedhur...

Lajmet e fundit