Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

zgjedhje ne pd

Edi Paloka mesazh dhe propozim të fundit për Bashën: Zgjedhjet në PD për të gjitha strukturat, kush fiton, drejton

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka kur situata është e tensionuar në PD, i ka përcjellë një mesazh të fundit, kryetarit Lulzim Basha. Me anë...

Arben Imami akuza Bashës për zgjedhjet në PD: Hoqe nga anëtarësia 30 mijë themelues, si do i fitosh zgjedhjet e përgjithshme?!

Arben Imami akuzon Lulzim Bashën se ka hequr nga lista e anëtarësisë së PD për zgjedhjet e 13 qershorit, 30 mijë themelues të kësaj...

Fatbardh Kadilli njeh humbjen në zgjedhje: Unë nuk jam Luli! Pranoj rezultatin dhe vendimin e demokratëve

Fatbardh Kadilli, një nga kandidatët që ishte në garë për kreun e ri të PD, njeh humbjen, shkruan newsbomb.al. Në një deklaratë për mediat...

PROCESVERBALI I PD: Nga 660 vota, 8 shpallen të pavlefshme, në fund u dalin të rregullta 655 vota (GAFA)

Partia Demokratike ka zhvilluar dje zgjedhjet për kryetarin e ri të Partisë. Lulzim Basha ëhstë matematikisht fitues pasi ka marrë 81% të votave, ndërkohë...

Jemin Gjana parajmëron kandidatët për kreun e PD: Nëse sillni emra që s’janë anëtarë në parti, nuk do të lejohen në komisione

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana u bëri thirrje rivalëve të Lulzim Bashës që të dërgojnë përfaqësuesit e tyre në 76 komisionet...

Një ditë para zgjedhjeve në PD, Agron Shehaj: Partisë i duhet një lider i pakapur, t’u thotë jo oligarkëve dhe kompromisit me të keqen

Agron Shehaj, kandidat për kryetar të PD, thotë se në krye të PD duhet të vijnë njerëz të pakorruptuar, që të punojnë për interesin...

Akuza e fortë e Agron Shehaj: Sot në PD vlerësohet servilizmi dhe bindja e verbër, me mua do të ketë mundësi për të gjithë

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka lëshuar akuza të forta për PD-në, pasi shprehet se në parti vlerësohet vetëm servilizmi dhe...

Agron Shehaj takim me demokratët e Beratit: PD duhet të zhvishet nga mentaliteti i humbësit, ky është vendimi i parë që do marr nëse...

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me demokrtët në qytetin e Beratit.Shehaj është shprehur para...

Lulzim Basha kërkon votat e demokratëve të Korçës: Ftesa ime është e qartë, të vazhdojmë bashkë! Të pandarë e rrëzojmë Edi Ramën

Kreu i PD Lulzim Basha ka qenë mesditën e sotme në Korçë ku është takuar me anëtarësinë e forcës politike që drejton atje, dhe...

Fatbardh Kadilli shpalos programin e tij nga selia e PD: Kryetari, udhëheqësi politik i partisë për 4 vite! Pas zgjedhjeve, o bëhet kryeministër o...

Fatbardh Kadilli, kandidat për kryetar i PD në 13 qershor, është duke shpalosur nga selia e PD programin e tij për drejtimin e Partisë...

Lajmet e fundit