Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

zgjedhje 2021

Dorëheqja e Sahit Dollapit pas humbjes së PD, Fuga: Akt ndershmërie politike! E gjithë Kryesia e Partisë të largohet, tani jo në shtator

Profesor Artan Fuga e quan “Akt ndershmërie politike”, vendimin e sekretarit organizativ të PD Sahit Dollapi, i cili menjëherë pas humbjes së zgjedhjeve të...

E 34-ta në listën e PD në Tiranë, Lediana Fratari ankimon rezultatin e zgjedhjeve në Tiranë: Të rinumërohen votat për kandidatët!

Lediana Fratari, kandidate për deputete e renditur e 34-ta në listën e PD në Tiranë, depoziton ankimim në KQZ dhe kërkon rinumërim të votave...

Nuk mori dot asnjë mandat, LSI ankimon rezultatin e zgjedhjeve në Vlorë: Të shpallen të pavlefshme dhe të ripërsëriten! (Edhe në Korçë)

Lëvizja Socialiste për Integrim ankimon në KQZ rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit për qarqet Vlorë dhe Korçë dhe kërkon që të shpallen të...

Vetë nuk e pranoi mandatin në 2019, demokrati: Basha dhe Bardhi të japin shpjegime, pse futën në lista kandidatë që qëndruan në Kuvend kur...

Indrit Hoxha, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, thotë se Lulzim Basha dhe sekretari i partisë Gazment Bardhi duhet të japin shpjegime se për...

Gazment Bardhi: Qytetarët viktimë të masakrës elektorale Rama-Doshi-Rakipi, detyra jonë është të luftojmë fort për kthimin e demokracisë

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi akuzon Taulant Ballën se nuk pranon të merret, sipas tij, me vjedhjen e madhe të votave që...

LSI-ja ankimon rezultatet e 25 prillit: Të shpallen të pavlefshme zgjedhjet në Gjirokastër dhe Dropull (DOKUMENTET)

Lëvizja Socialiste për Integrim ankimon në KQZ që të shpallen të pavlefshme zgjedhjet në Gjirokastër dhe në Dropull, duke mos njohur rezultatin e 25...

LSI në deklaratë: I kemi kërkuar KQZ pamjet filmike të qendrave të votimit, ka shkelje të rënda, prej 10 ditësh ata nuk i kanë...

Ish-deputetja Silva Caka, në një deklaratë zyrtare nga LSI-ja është shprehur se ata kanë prej ditësh nga KQZ-ja pamjet filmike të disa qendrash votimi,...

Edhe Besnik Mustafaj kundër Lulzim Bashës: PD të shkonte me kryetar të ri në Parlamentin e ri! Demokratët të pyesin veten: Kush do të...

Ish-ministri i Jashtëm i Qeverisë Berisha, Besnik Mustafaj, thotë se do të ishte normale për demokratët që në Parlamentin e ri të shkonin me...

Akuza e fortë e Sali BERISHËS: 27 vjeçari lezhjan piu fotoksinë dhe vdiq, kandidati i PS-së e kërcënoi me jetë për lekët e votave

Ish-kryeministrri Sali Berisha bën një deklaratë të fortë dhe akuzon drejtpërdrejt kandidatin e PS në Lezhë Eduard Ndreca, i cili doli fitues në 25...

KQZ-ja merr të dhënat nga pajisjet e identifikimit elektronik, Celibashi: Kush ka vendosur gishtin disa herë, do japë llogari para ligjit! Për sport apo...

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi thotë se të gjithë ata persona që kanë vensour gishtin më shumë se një herë në pajisjen e identifikimit elektronik të...

Lajmet e fundit