Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

TAG

zgjedhje 2021

KAS pranoi një nga kërkesat e PD por jo ripërsëritjen e zgjedhjeve, Kaso: Institucionet shtetërore nuk na kanë dhënë provat, ne tonat i kemi...

Ivi Kaso, përfaqësuesi për Çështjet Ligjore në PD, ka folur për mediat pas seancës së mbajtur sot nga Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve, ku...

Muç Nano analizon PD post-zgjedhore: Nuk i kam parë kurrë në këtë derexhe, shohin avenirin politik të një idioti të dobishëm (E PLOTË)

Analisti Mustafa Nano në një koment të gjatë në mcntv.al analizon humbjen e PD në zgjedhje dhe ndryshimin 180 gradë të qëndrimeve të kësaj...

PD dhe LSI kërkuan ripërsëritjen e zgjedhjeve në Berat, KQZ urdhëron: Të mblidhen të gjitha materialet zgjedhore

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, specifikisht KAS, urdhëron mbledhjen në cilësinë e provës, të të gjitha materialeve zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit në Qarkun...

Petro Koçi “gjen” fajtorin për rezultatin e PS në Fier: Administrata ia futi gjumit, drejtorët vendorë e qendrorë na e kanë sjellë në majë...

Në Fier paralajmërohet “tërmet” në administratën shtetërore dhe lokale të qytetit pas zgjedhjeve të 25 prillit dhe rezultatit larg të pritshmes për Partinë Socialiste. Petro...

“Nuk e dua pushtetin për karrigen time dhe të Enkelejdit”, Basha tregon për momentin kur mësoi rezultatin e zgjedhjeve: Ishte shokuese dhe tronditëse

Kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me përfaqësues të kësaj force politike në qytetin e Fierit. Basha tha se Partia Demokratike...

Lulzim Basha nuk bind më as Genc Sejkon, “memexhiu” i famshëm erdhi në Shqipëri për ta ndihmuar për zgjedhje, por tani i kërkon dorëheqjen

Genc Sejko, “memexhiu” i famshëm në rrjetet sociale, i ardhur në Shqipëri për të ndihmuar Lulzim Bashën në zgjedhjet e 25 prillit, kërkon dorëheqjen...

“Nëse je një humbës i keq, nuk mund të fitosh”, Edi Rama intervistë për “Financial Times”, flet për zgjedhjet, zhvillimin e Shqipërisë dhe negociatat

Kryeministri Edi Rama ka dhënë së fundmi një intervitë për të përditshmen britanike “Financial Times”, ku ka folur për zgjedhjet e 25 prillit, të...

Denoncimi i kandidates së PD: Edhe nga Partia jonë tjetërsuan votat, të analizohet humbja, nuk është arritje rritja nga zgjedhjet e 2017

Lediana Fratari, kandidatja për deputete e PD, e vendosur e 34-ta në listë pas një fushate të etshme në Tiranë thotë se është koha...

Lulzim Basha nuk njeh humbjen, thirrje demokratëve: Qëndroni me kokë lart deri në rrëzimin e regjimit Rama-Doshi, pushteti i marrë me banda pjell krim

Kreu i PD Lulzim Basha, pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit, është shfaqur sot në qytetin e Durrësit ku ka zhvilluar një takim...

Në Tiranë i kërkojnë dorëheqjen, Lulzim Basha shfaqet në Durrës: 25 prilli masakër elektorale! Beteja jonë vazhdon me të gjitha mënyrat

Kreu i PD Lulzim Basha ndodhet në këto momente në qytetin e Durrësit, ku po zhvillon një takim me strukturat e forcës politike që...

Lajmet e fundit