Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

zgjedhje 2021

Gjykata Speciale jep “Arrest me burg”, SPAK urdhër Policisë: Të arrestohet Etion Joka, kandidati i LSI në Tiranë që blinte vota me 100 dollarë

Gjykata Speciale ka lënë në fuqi masën e sigurisë “Arrest me burg” për Etion Jokën, kandidatin për deputet të LSI në Tiranë, të cilit...

Hapen kutitë e Durrësit në KAS, do të rinumërohen votat që kërkoi LSI për 108 kuti (PAMJET DIREKT)

Në ambientet e KQZ, në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve ka nisur pak më parë procesi për rinumërimin e votave për Qarkun e Durrësit....

KAS rrëzon kërkesën e PD për 19 prova shtesë për zgjedhjet në Tiranë, bien dhe ankesat e kandidatit të Vetëvendosjes për pamjet e kamerave

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka vendosur të administrojë provat e paraqitura sot nga PD, LSI dhe kandidati i pavarur Boiken Abazi, për zgjedhjet...

Debate në KAS për përsëritjen e zgjedhjeve në Vlorë/ Rusmali: Doni të prishni procesin se nuk keni prova; Juristi i PD: 23 qytetarë MUND...

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ, ka vendosur sot që gjysma e kutive të votimit në Qarkun e Beratit të rinumërohen. Ndërkohë, aktualisht...

S’ka zgjedhje të reja në Gjirokastër, KAS shpall TË PAVLEFSHME ankesat e PD, LSI dhe Kreshnik Merxhanit: Rezultatet janë ato të 25 prillit!

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ, rrëzon dhe shpallë si të pavlefshme kërkesat ankimore të PD, LSI dhe kandidatit të pavarur Kreshnik Merxhani,...

Deklarata e fortë e Lulzim Bashës nga Shkodra: Tom Doshi detyroi ambasadoren të ikte nga qyteti, grabitën para syve të saj shkodranin që tha…

Kreu i PD Lulzim Basha ka bërë një deklaratë të fortë pak më parë nga Shkodra. Sipas Bashës, Tom Doshi dhe banditët e tij...

Debate të forta në KAS/ Salianji i PS: A lejon PEI votimin dy herë nga një person, po apo jo? Pelinku e KQZ: Sistemi...

Me debate të forta po kalon mbledhja e Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ, ku do të vendoset sot për fatin e zgjedhjeve...

Mblidhet KQZ: Vendoset sot për fatin e zgjedhjeve në Qarqet Berat, Gjirokastër dhe Vlorë (Tensione në Komision – PAMJET DIREKT)

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve, në KQZ, ka nisur pak më parë mbledhjen për të vendosur për fatin e zgjedhjeve në tre qarqe ku...

KAS: Seanca për pavlefshmërinë e zgjedhjeve në Berat e Gjirokastër do zhvillohet nesër; Nis procesi për ankimimin e PD-LSI për Vlorën

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ, ka vendosur që seanca e radhës për kërkesën e PD dhe LSI për pavlefshmërinë e zgjedhjeve në...

Hapja e kutive të Gjirokastrës, Vangjel Tavo: Nga të dhënat e pajisjes PEI, 14 persona kanë votuar 74 herë; numëruesi i PS erdhi nga...

Vangjel Tavo, drejtuesi politik i LSI në Gjirokastër reagon pas hapjes së kutive me materialet zgjedhore të zgjedhjeve të 25 prillit dje në KQZ,...

Lajmet e fundit