Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

TAG

zgjedhje 2021

Certifikohet edhe Shkodra, Kolegji Zgjedhor rrëzon PD për përsëritjen e zgjedhjeve, LSI-ja nuk shkoi fare në seancë

Në Shkodër nuk ka përsëritje të zgjedhjeve. Kështu ka vendosur pak më parë Kolegji Zgjedhor Gjyqësor, shkruan newsbomb.al Seanca ka nisur prej paradites së...

PD dhe LSI dështojnë për herë të dytë në Kolegjin Zgjedhor: Nuk ka zgjedhje të reja në Vlorë! Kaso: Do t’i shkojmë deri në...

Kolegji Zgjedhor Gjyqësor rrëzon kërkesat e PD dhe të LSI, për shpalljen të pavlefshme dhe përsëritjen e zgjedhjeve në Qarkun e Vlorës. Me vendimin...

Kolegji Zgjedhor tërhiqet për të marrë vendim për zgjedhjet në Vlorë, bie kërkesa e PD për prova shtesë

Kolegji Zgjedhor Gjyqësor është tërhequr për të marrë vendim për ankimimin e bërë nga Partia Demokratike, për shpalljen të pavlefshme të zgjedhjeve në Qarkun...

Pse nuk me keni futur mua në listë! Kush është ish-deputeti i PS që Rama mori në telefon, i tha t’i kërkonte falje Taulant...

Newsbomb.al zbardh SMS që kanë sjell shkarkimin nga puna të ish-deputetit socialist Ardian Myslymi. Ka qenë një mesazh që Myslymi i ka dërguar Taulant...

KAS i “vuri vulën” zgjedhjeve në Korçë, PD sulmon anëtarët: Shërbëtorët e Edi Ramës mbyllën sytë për të mbrojtur regjimin Rama-Doshi

Nënkryetari i PD Edmond Spaho, sulmon anëtarët e Komisionit të Ankesavëe dhe Sanksioneve në KQZ, të cilët sot vendosën që të rrëzojnë kërkesat e...

PD dhe LSI dështojnë edhe në Korçë, KAS rrëzon kërkesën për përsëritjen e zgjedhjeve: Rezultatet janë ato të 25 prillit!

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, dështojnë përsi në KAS me kërkesën e tyre për përsëritjen e zgjehdjeve në Qarkun e Korçës. Vendimi...

KAS pranon provat e PD për Qarkun e Elbasanit, dy anëtarë kërkojnë kryqëzimin e të dhënave të PEI-t

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ, pranon kërkesën e Partisë Demokratike për shqyrtimin e provave të tyre për parregullësitë e pretenduara të zgjedhjeve...

KAS rrëzon kërkesën e kandidatit të Vetëvendosjes për pavlefshmërinë e zgjedhjeve në Tiranë; Nis shqyrtimi i kërkesës së PD për ripërsëritjen e zgjedhjeve në...

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ, rrëzon kërkesën e kandidatit të pavarur Boiken Abazi, i cili kërkoi që të shpalleshin të pavlefshme zgjedhjet...

Ilirjan Celibashi me “dorë të hekurt”, gjobit me 20 milion lekë RTSH: Transmetoi reklama politike ditën e heshtjes zgjedhore

Kryekomisioneri i KQZ Ilirjan Celibashi ka gjobitur sot me 20 milion lekë Radio-Televizionin Shqiptar (RTSH) pasi ka transmetuar reklama zgjedhore ditën e heshtjes zgjedhore,...

SPAK dhe Prokuroritë e rretheve çojnë vendimet në KQZ: “Kërkojnë sekuestrim të materialeve zgjedhore. Policia e Tiranës do pamjet e kamerave” (HETIMET)

Prokuroria Speciale SPAK dhe Prokuroritë e rretheve kanë çuar në zyrën e kryekomisionerit Ilirjan Celibashi dy vendime për sekuestrimin e materialeve zgjedhore të zgjedhjeve...


Lajmet e fundit