Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

TAG

Zeri i Amerikes

Kim takohet me Elez Biberaj: Në ditët e errëta të diktaturës, populli shqiptar e kuptoi se ai ishte Zëri i Amerikës

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka pritur në një takim shqiptaro-amerikanin Elez Biberaj. Drejtuesi i "Zërit të Amerikës" për gjuhët evropiane, konsiderohet...

Qeveria shkarkoi drejtorin e Policisë, eksperti për VOA: Provë që policia nuk po reformohet

Në Tiranë, qeveria Rama shkarkoi sot drejtorin e përgjithshëm të policisë së shtetit, Gledis Nano, për rezultate të pamjaftueshme në detyrë. Ministri i punëve të...

Dosja Gërdeci/ Zëri i Amerikës: Vendimi i sotëm vetëm sa e lë të hapur shtegun. Apeli doli në favor të gjykimit të Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...

Takimi i kryeministrit me kryebashkiakët, Basha: Rama në qeveri është më i dëmshëm se “Ramët” e emëruar prej tij, peshku qelbet nga koka

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish pas takimit të kryeministrit Edi Rama me kryebashkiakët e vendit. Me anë të një postimi në...

Zeri i Amerikës: SHBA thotë se Sali Berisha është i përfshirë në korrupsion të rëndësishëm

Në një deklaratë të publikuar të mërkurën nga Departamenti i Shtetit, Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken thotë: “Sot, po shpall përcaktimin publik të shtetasit...

Zëri i Amerikës: Deputetët socialistë zyrtarizojnë kërkesën e dytë për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta

Një grup deputetësh të Partisë Socialiste i kërkuan parlamentit shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shkak të shkeljeve, që sipas tyre, ai...

Zëri i Amerikës: Mandatet rikonfirmojnë Edi Ramën, rekord që nuk e ka arritur askush më parë, që nga fillimi i demokracisë

Në Shqipëri, numërimi i votave për parlamentin e ri të vendit ka hyrë në ditën e dytë. Ndërsa ka përfunduar procesi për gati 80...

Reforma në drejtësi/ Kryemadhi: Nuk ka nevojë për asnjë ndryshim se u firmos nga Venencia, por Rama e kapi dhe e deformoi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një intervistë për Zërin e Amerikës, teksa ndër shumë tema është diskutuar edhe ajo e Reformës në...

Edi Rama: Elez Biberaj është bërë palë dhe tendecioz, kam patur respekt por nuk po përfaqësonn zërin e të vërtetës

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e drejtorit për Euroazinë në Zërin e Amerikës, Elez Biberaj, i cili deklaroi se Shqipëria një nga vendet...

Presidenti Trump zgjat deri në fund të vitit pezullimin për imigracionin në SHBA

Administrata e Presidentit Trump tha të hënën se ka vendosur të zgjasë ndalimin e lëshimit të kartave jeshile jashtë territorit të Shteteve të Bashkuara...


Lajmet e fundit