Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Zelensky

Në fshehtësi të plotë, presidentja e Greqisë shkon në Kiev, pritet të takohet me Zelenskyn

Në kushte të fshehta ekstreme dhe pa u njoftuar publikisht, presidentja e Greqisë Katerina Sakellaropoulou është nisur për në Ukrainë. Presidentja e Republikës mbërriti fillimisht...

Zelensky takohet me Komisioneren e BE: Rusia ka dëmtuar rreth 40% të infrastrukturës energjetike, ja kur do të eksportojmë energji

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u takua sot me komisionerin e Bashkimit Evropian, Kadri Simson, për çështjet e energjisë, ku diskutuan se si Ukraina u detyrua të ndalonte...

Pezullimi i marrëveshjes së grurit, Zelensky: Rusia po punon qëllimisht për të përhapur urinë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky e cilësoi vendimin e Rusisë për të pezulluar marrëveshjen e eksportit të grurit me Ukrainën si “të qëllimshme” në...

Zelensky: Ushtarët rusë po vjedhin spitalet në Kherson, duan ta kthejnë një “zonë të vdekur”

Presidenti ukrainas Volodomyr Zelensky ka akuzuar ushtrinë ruse se  po vjedhin pajisje mjekësore në Khersonin e pushtuar, në një tentativë për të bërë zonën...

Zelensky fton kryeministren Giorgia Meloni të vizitojë Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodomyr Zelensky ka ftuar kryeministren e Italisë Giorgia Meloni për të  vizituar Kievin. Lajmin e ka konfirmuuar vetë Zelensky përmes një postimi...

I dhuruan 2 mijë dronë, Rusia do e bëjë Iranin fuqi bërthamore, thotë Zelensky

Presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky beson se Rusia po e ndihmon Iranin për të avancuar programin bërthamor, në këmbim të mijëra dronëve që i...

Spikeri i njohur amerikan përbuz Zelenskyn: Kush është ky “troll” që pa pikë turpi na kërkon ndihmë ekonomike? Pse ne s’kemi nevojë?!

Thirrjes së presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky për më shumë armatime dhe mbështetje financiare nga ana e perëndimit, NATO-s apo SHBA-ve, i është përgjigjur ashpër...

Rama për arrestimin e liderëve të UÇK-së: Është njësoj si të kapet pas 10 vitesh Zelensky për trafik organesh! Çfarë thotë për sulmet kibernetike

Kryeministri Edi Rama bëri thirrje Këshillit të Europës që të rrëzojë akuzat kundër Kosovës dhe të pranojë kërkesën e Shqipërisë për miratimin e një...

Referendumet e Rusisë në Ukrainë, Zelensky kërkon ndihmën e Erdogan: Ta zgjidhim në rrugë diplomatike

Referendumet e mbajtura nga Rusia në rajonet e pushtuara në Ukrainë, kanë shkaktuar zemërimin e ndërkombëtaëve dhe kanë nxitur presidentin Volodymyr Zelensky t’i drejtohet...

Zelensky: Putin nuk luan “bllofin” kur kërcënon me armë bërthamore, mund ta bëjë realitet

Presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky thotë se nuk beson që presidenti rus Vladimir Putin po “luan bllofin” kur kërcënon të përdorë armë bërthamore, teksa...


Lajmet e fundit