Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

Zelensky

Referendumet e Rusisë në Ukrainë, Zelensky kërkon ndihmën e Erdogan: Ta zgjidhim në rrugë diplomatike

Referendumet e mbajtura nga Rusia në rajonet e pushtuara në Ukrainë, kanë shkaktuar zemërimin e ndërkombëtaëve dhe kanë nxitur presidentin Volodymyr Zelensky t’i drejtohet...

Zelensky: Putin nuk luan “bllofin” kur kërcënon me armë bërthamore, mund ta bëjë realitet

Presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky thotë se nuk beson që presidenti rus Vladimir Putin po “luan bllofin” kur kërcënon të përdorë armë bërthamore, teksa...

“Nuk tha asgjë të re”, Zelensky i përgjigjet Putinit: Ai dëshiron të mbysë Ukrainën në gjak, nee do vazhdojmë planin tonë

"Vladimir Putin dëshiron të mbysë Ukrainën në gjak ", tha presidenti ukrainas në një intervistë për gazetën "Bild" në përgjigje të kërcënimeve të homologut...

U shfaqën krah presidentit Zelensky, Rusia shpall “të padëshiruar” dy aktorët e njohur amerikanë

Kremlini ka shtuar aktorët amerikanë Ben Stiller dhe Sean Penn në listën e personave "të padëshiruar" në Rusi, që do të thotë se tani...

Peskov: Putin i gatshëm të negociojë me Zelensky-n se si do t’i japin fund “operacionit special” në Ukrainë

Sekretari për mediat i presidentit të Rusisë, Dimitry Peskov është shprehur sot se Vladimir Putin është i gatshëm të nisë negociatat me presidentin e...

Guterres do takohet të enjten me Zelenskyn dhe Erdoganin në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres do të takohet të enjten në Ukrainë me presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskiy dhe...

Presidenti indonezian takohet me presidentin rus në Moskë: I dhashë Putinit një mesazh nga Zelensky

Hapja e një kanali komunikimi midis Moskës dhe Kievit duket se kërkohet nga presidenti indonezian Joko Widodo, i cili tha se i kishte dërguar...

Lufta në Ukrainë, Zelensky do t’i drejtohet G7 për më shumë ndihmë për Kievin

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy , do t'u bëjë thirrje fuqive botërore që të rrisin mbështetjen e tyre për Ukrainën kur ai të flasë...

“Moment unik dhe historik”, Zelensky i kënaqur pas statusin e kandidatit që Këshilli i Europës i dha Ukrainës

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, ka përshëndetur vendimin e vendeve anëtare në Këshillin e Europës, të cilat mbrëmjen e kësaj të enjteje vendosën t'i...

Vizita e udhëheqësve të BE-së në Kiev, shpresë për rrugën evropiane të Ukrainës

Presidenti francez Emmanuel Macron tha gjatë vizitës së tij të përbashkët me Kancelarin gjerman Olaf Scholz, Kryeministrin italian Mario Draghi dhe Presidentin rumun Klaus...

Lajmet e fundit