Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

zelande e re

Zjarr në një bujtinë, gjashtë të vdekur dhe 11 të zhdukur në Zelandën e Re

Të paktën gjashtë persona kanën humbur jetën dhe 11 të tjerë rezultojnë të zhdukur, pasi një zjarr përfshiu një bujtinë në kryeqytetin Uellington,  Zelandë...

Zbulohen 3.5 ton kokainë të hedhura në det nga një rrjet trafikantësh

Mbi tre ton kokainë janë zbuluar duke pluskuar në oqeanin Paqësor nga një anije e ushtrisë së Zelandës së Re. Autoritetet thonë se kokaina është...

Big Basta feston ditëlindjen, Vesa Luma i dedikon fjalë zemre: Ndihem me fat që të kemi, je 1 në 1 trilion!

Në shtëpinë e Vesa Lumës sot ka festë. Bashkëshorti i saj, Big Basta ka ditëlindjen dhe në këtë ditë të veçantë, këngëtari ka marrë...

Duhet të ishte shembull por theu karantinën, ministri i Shëndetësisë jep dorëheqjen: Jam një idiot

Ministri i Shëndetësisë në Zelandën e Re ka dhënë dorëhqejen, pasi theu karantinën. David Clark e pranoi se kishte shkuar në plazh me familjen,...

Elton John ndërpret performancën në Zelandën e Re, i ikën zëri dhe përlotet (Video)

Elton John e ka ndërprerë koncertin e tij në Zelandën e Re, për shkak të një pneumonie. 72-vjeçari humbi zërin në...

Deti nxjerr në breg 19 pako me kokainë

Plot 3 milion dollarë kokainë janë shfaqur buzë detit në Zelandën e Re. Policia në Auckland kishte marrë disa raportime nga...

Facebook ka fshirë 1.5 milion video të masakrës në Zelandën e Re

Rrjeti social Facebook thotë se deri më tani ka arritur të fshijë plot 1.5 milion video të masakrës në xhaminë e qytetit Christchurch në...

Masakra në Zelandën e re, kryeministrja vendos shami: Do ndryshojmë ligjin e armëve! Mesazh edhe për Facebook

Kryeministrja e Zelandës së Re Jacnda Ardern ka takuar sot përfaqësues të komunitetit mysliman dhe ka shprehur ngushëllimet lidhur me ngjarjen në dy xhami...

Masakra në Zelandën e Re, shkon në 50 numri i të vrarëve

Ka shkuar në 50 numri i të vrarëve në masakrën në Christchurch, ka njoftuar pasditen e djeshme Policia në Zelandën e Re. ...

Jo vetëm Skënderbeu, autori i masakrës në Zelandën e Re shkroi emrin e një SHQIPTARI tjetër të njohur

Autori i masakrës në një Xhami në Zelandën e Re, ishte frymëzuar ndër të tjera nga konfliktet shumëvjeçare ndëretnike por edhe fetare në Ballkan....

Lajmet e fundit