Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

zelanda e re

Pas 59 kërkesave, gazetarja shtatzënë në Afganistan lejohet të kthehet në Zelandën e Re

Gazetarja nga Zelanda e Re, Charlotte Bellis, do të kthehet në vendin e saj. Bellis e cila është shtazënë, ishte bllokuar në Afganistan që...

Shtyu martesën për shkak të Covid, kryeministrja e Zelandës së Re futet në izolim

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, është futur në izolim deri të marten, pasi mendohet se kishte pasur kontakt të ngushtë me një...

Pamje spektakolare fishekzjarrësh: Viti i Ri mbërrin në Zelandën e Re

Viti I ri 2022 ka mbërritur në Zelandën e Re. Ashtu si dhe e do tradita, 2022 është pritur me një spektakël të jashtëzakonshëm...

Zelanda e Re do të ndalojë DUHANIN për brezat e ardhshëm

Zelanda e Re do të ndalojë shitjen e duhanit për gjeneratën e saj të ardhshme, në një përpjekje për të hequr përfundimisht duhanin. Të gjithë...

Pas sulmit me thikë, Zelanda e Re do të fuqizojë ligjet kundër terrorit

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, është zotuar se do të forcojë ligjet kundër terrorizmit, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi dje, ku...

Sulm me thikë në Zelandën e Re, 6 të plagosur, 3 në gjendje kritike, polici qëllon për vdekje autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Zelandën e Re, ku një ekstremist hyri në një supermarket dhe qëlloi me thikë...

Rasti i parë në Zelandën e Re, një grua ndërron jetën pasi ishte vaksinuar me Pfizer

Zelanda e Re ka shënuar viktimën e parë të shkaktuar nga vaksinimi me Pfizer. Mediat e huaja bëjnë me dije se një grua, ka humbur...

Lajm i keq për duhanpirësit, qeveria vendos “zhdukjen” e cigareve nga tregu: Duam të rrisim një brez pa duhan

Duhanpirja është kthyer një problem shqetësues për të gjithë. Mjekë të shumtë çdo ditë apelojnë që qytetarët të përpiqen mos konsumojnë më duhan pasi...

Tërmeti i fuqishëm me magnitutë 6 rihter “shkund” Zelandën e Re

Një tërmet me madhësi 6 i shkallës rihter ka goditur pak më parë ishullin Raoul, Zelanda e Re. Mediat e huaja raportojnë se tërmeti ishte...

Zelanda e Re rrit pagën minimale, 20 dollarë për 1 orë punë, të pasurit do paguajnë 39% taksa nga rroga

Zelanda e Re ka vendosur të rrisë pagën minimale për punëtorët në këtë shtet, duke vendosur një pagesë prej 20 dollarë për 1 orë...

Lajmet e fundit